Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS 442 - Jak połączyć mikrofon XLR do PC ?

piszek78 19 Kwi 2017 19:37 492 4
  • #1 19 Kwi 2017 19:37
    piszek78
    Poziom 7  

Witam !
    Posiadam wzmacniacz Diora ws 442 . Zamierzam kupić mikrofon pojemnościowy ze złączem XLR . Czy jest możliwość nagrywania dźwięku za pośrednictwem mojego wzmacniacza i mikrofonu XLR ? Czy będę musiał inwestować w dedykowaną kartę dźwiękową ? Czy po prostu bez lepszej karty dźwiękowej będę miał większe opóźnienia lub drobne szumy ?

0 4
  • #2 20 Kwi 2017 01:19
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Najlepiej podać typ, zdjęcie tego mikrofonu; niektóre udają mikrofon pojemnościowy, może być to typ elektretowy.

Mikrofon pojemnościowy musi być zasilany Phantom +48 V; mikrofon elektretowy może być zasilany z 1,5V.. 3V (bateria w środku mikrofonu)

W pierwszym przypadku potrzebny przedwzmacniacz/mikser z wejściem mikrofonowym + Phantom lub można samemu sobie zrobić.

W drugim, w zależności jaki to typ mikrofonu z jakim poziomem wyjściowym; jest możliwość wykorzystania przedwzmacniacza gramofonowego po usunięciu chi-ki RIAA

0
  • #3 20 Kwi 2017 22:10
    piszek78
    Poziom 7  

Jest to mikrofon Superlux e205 . Potrzebuje on złącza Phantom +48V . Czyli nie wykorzystam swojego wzmacniacza . Zamiast płacić za przedwzmacniacz wolę dodać parę zł i kupić ten sam mikrofon tylko na USB . Będzie mi on służył do nagrywania np. na youtube .

0
  • Pomocny post
    #4 21 Kwi 2017 01:08
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Jeżeli to parę złotych to tak.

Inne połączenie to:
    Mikrofon Superlux e205 > Behringer UM2 U-Phoria > USB > komputer
    lub
    Mikrofon Superlux e205> XENYX 302USB > USB > komputer

oraz wiele innych kombinacji

0
  • #5 21 Kwi 2017 20:06
    piszek78
    Poziom 7  

Nie pozostało mi nic innego jak podziękować za pomoc i kupić ten mikrofon na USB ze względu na mniejsze koszty i mniej "kombinowania" .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo