Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson s51 - Kierunkowskazy

wafel234 19 Apr 2017 20:31 1911 7
    wafel234
    Level 4  
    Witam.Mam problem z kierunkowskazami w moim simsonie s51 b1-4 (12v platyny).Kierunkowskazy wogóle nie działają ani na postoju ani z odpalonym silnikiem.Wymieniłem żarówki na słabsze , przerywacz też wymieniłem i nic dalej nie działają.Dodam jeszcze że gdy wyciągnąłem akumulator to kierunki zaczęły działać ale bardzo słabo.[/youtube]
    marqqv
    Level 32  
    wafel234 wrote:
    gdy wyciągnąłem akumulator to kierunki zaczęły działać
    Tzn. co zrobiłeś, jak ?
    stanislaw1954
    Level 43  
    A z czym jeszcze masz problem, bo widzę, ze nie chce ci się cokolwiek sprawdzić, tylko oczekujesz gotowych rozwiązań
    wafel234
    Level 4  
    Wypiąłem akumulator całkiem bo chciałem go podładować

Stanisław1954 tylko z kierunkowskazami mam problem.Sprawdzałem to co wydawało mi się podejrzane i nie oczekuję gotowych rozwiązań tylko poprostu się pytam bo może ktoś miał taki sam problem jakbyś mam i pomoże nie tylko mi ale być może komuś innemu go rozwiązać.
    mysz777
    Level 13  
    Witam serdecznie .
    Kierunkowskazy w Simsonie działają po akumulatorze tj akumulator daje napięcie na przerywacz i żarówki lamp.
    Akumulator ładowany jest z cewki Magneto przez układ elektronicznego regulatora i styki stacyjki .
    Najczęściej problem tkwi właśnie w stacyjce . Ale niczego nie wykluczam , potrzebuje więcej danych np. jakie napięcie wuyhodzi z cewki i jakie pochodzi na stacyjkę i dalej na bezpiecznik .
    Proszę sprawdzić czy są kierunkowskazy po naładowaniu akumulatora w zewnętrznym prostowniku i prawidłowym podłączeniu go do Simsona .
    stanislaw1954
    Level 43  
    wafel234 wrote:

Stanisław1954 tylko z kierunkowskazami mam problem
    Spoiler:
    Simson s51 - Światła krótkie
    Myślę że nie tylko. Na początek trzeba samemu zabrać się do sprawdzenia podstawowych rzeczy, a dopiero prosić o pomoc.
    thomas__1
    Level 23  
    Patrząc na schemat jeśli cokolwiek działa na samym ładowaniu, a na aku nie - to bezpiecznik 8A do sprawdzenia i jego podłączenie do + aku. Tu jest najprostsze połączenie: masa-2 żarówki, przełącznik L/P, przerywacz, stacyjka, bezpiecznik i aku. Musi działać po włączeniu stacyjki na I i II. Kawałkiem przewodu zwieraj poszczególne części obwodu (oprócz żarówek) aż żarówki zaświecą ;)