Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A430T1 - brak obrazu. Migająca dioda.

20 Kwi 2017 09:07 744 1
  • Poziom 6  
    Zaczne od początku. Jakiś czas temu w moim telewizorze (Samsung LE40A430T1) przestały działać wejścia HDMI. Olałem to, bo nie bylo mi to jakoś bardzo potrzebne. Wczoraj sprawiłem sobie PS4 i chciałem spróbować naprawić te wejścia. O elektronice nie mam pojęcia, więc szukałem rozwiązań w sieci. No i tak najpierw przywróciłem go do ustawień fabrycznych z poziomu menu, potem z poziomu menu serwisowego. Potem jeszcze trochę pogrzebałem w menu serwisowym licząc, że coś tam znajdę, ale CHYBA nic tam nie poprzestawiałem. HDMI się nie naprawiło, ale za to pojawił się następny problem - nie znajdywało mi żadnych kanałów... no i próbując to naprawić (zgodnie z jakąś poradą z internetu) odłączyłem zasilanie na parę minut. Po podłączeniu telewizor nie dawał już obrazu. Dioda świeciła na czerwono migając 5 albo 6 razy (chyba przy próbie włączenia). Rozkręciłem go w celu znalezienia usterki, bo wyczytałem, że najprawdopodobniej to uszkodzony kondensator, ale na moje oko wszystkie kondensatory wyglądały ok - żadnych wybrzuszeń ani nic takiego. Macie pomysł co to może być? Czy da się to naprawić samemu? Czy lepiej biec z tym do serwisu? O ile w ogóle przy takim telewizorze to opłacalne....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Skutki wchodzenia w menu serwisowe opisywane były wielokrotnie i jak wiadomo przeważnie kończy się to porażką, zwłaszcza w rękach niedoświadczonego.
    Niesprawny kondensator nie musi być wybrzuszony, bo te wynika z przesilenia warunków jego pracy, ale może również "wyschnąć" tracąc swoje parametry nie zmieni swojego wyglądu. Nie można też prognozować, że jest to (są to) kondensatory, uszkodzeniu mogły ulec także inne elementy.
    Jak by nie patrzeć telewizor podlega naprawie z użyciem odpowiedniego sprzętu pomiarowego, a naprawa nie powinna być jakoś wyjątkowo droga.