Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PoE przełącznik netgear ap cisco

konradsonic 20 Kwi 2017 12:11 480 4
  • #1 20 Kwi 2017 12:11
    konradsonic
    Poziom 8  

NETGEAR JGS516PE Specyfikacja

Cisco Meraki MR18 Specyfikacja

PoE nie działa. Po podłączeniu AP bez zasilania z AC Access Point nie uruchamia się. Próbowałem z pominięciem gniazdek i patchpanela, bezpośrednio do switcha. To samo. Teraz nie wiem czy to wina przełącznika (brak innego urządzenia działającego w standardzie 802.3af by to sprawdzić) czy ten AP jest wadliwy. Oba urządzenia działają z tego co wiem w 802.3af pytanie czy coś może przeoczyłem?

• #2 20 Kwi 2017 12:25
    Vytautas_YT
    Poziom 24  

Czy po podpięciu Cisco poprzez złącze DC (zasilanie), urządzenie się uruchamia?

• #3 20 Kwi 2017 12:40
    jprzedworski
    Poziom 34  

To raczej jakaś niezgodność standardów. Próbowałem kiedyś podłączyć UniFi do Netgeara - też nie działało. Z Netgeara też napisali, że nie działa. Nie chciało mi się robić dalszych badań. Niby na papierze zgodność chyba jest ...

• #4 20 Kwi 2017 12:44
    Vytautas_YT
    Poziom 24  

Ja miałem raz zajawkę taką z Cisco (jakiś stary model) że z jednej strony skrętki musiałem krosować żyły 4, 5, 7, 8. Czyli z jednej strony miało być biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy a z drugiej strony: biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, brązowy, biało-brązowy, zielony, biało-niebieski, niebieski.
    Okazało się że była odwrotna polaryzacja zasilania PoE w tym Cisco. Chociaż teraz standard IEEE 802.3af powinien to eliminować.

• #5 28 Kwi 2017 02:17
    konradsonic
    Poziom 8  

Vytautas_YT napisał:
    Czy po podpięciu Cisco poprzez złącze DC (zasilanie), urządzenie się uruchamia?

Oczywiście, że tak.
    Problem eskalowałem do sprzedawcy , wysłał taki sam przełącznik i okazało się, że specyfikacja nie kłamie. Na drugim przełączniku jaki otrzymałem AP Cisco Meraki uruchomił się po PoE. Uwalone PoE na pierwszym przełączniku. Odesłałem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME