Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

A4 B6 - A4 B6 i vag commander 1.4 nie działa ?

hunter999 20 Apr 2017 14:54 2256 17
    hunter999
    Level 18  
    Witam, mam problem z kablem vag commander k+can 1.4.
    Zainstalowałem sterownik na win7 64bit bo na tym pracuję, wszystko było ok ustawiłem port na COM4 ale podczas kiedy wybieram 07 Kombi lub 01 Motor oraz k-linie wchodzę w instrument i klikam Read nic się nie dzieje a na dole w linijce jest napisane Cannot find device, jedynie jeśli szybko przekręcę kluczyk w pozycję zapłonu i wejdę w instrument i kliknę read to na dole w linijce wyświetli się napis connected.Start transfer/ receive of data i nic się nie dzieje czekałem tak z 20min i nic. Proszę o pomoc w tej sprawie bo chciał bym wydobyć PIN ( widziałem że tym kablem się da na youtube) i sprawdzić jaki jest przebieg w silniku bo tam zazwyczaj jest oryginalny.

Diagnostic Protocol Kwp1281
    To jest chyba mój licznik 8E0 920 900 M KOMBI+WEGFAH-RS RB4 D42 (to się pokazuje dopiero jak szybko przekręcę kluczyk bo jak wolno to nie znajduje urządzenia czy coś takiego)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    hunter999
    Level 18  
    To to ja wiem ale musze tam wejść żeby wydobyć PIN ...
    hunter999
    Level 18  
    Ok, a ile kosztuje odczytanie pinu i gdzie można to zrobić ? Wolał bym sam to zrobić i mieć ten kabelek sprawny na przyszłość żeby nie płacić za każde sprawdzenie czegoś.
    hunter999
    Level 18  
    Udało mi się po prostu wybierałem zły licznik, wybrałem RBx crypto i poszło ale nie pokazuje mi PINU w pozycji Login, jakaś rada ?

A4 B6 - A4 B6 i vag commander 1.4 nie działa ?
    Kowal_Sky
    Level 10  
    Trzeba przeszukać odpowiednie komórki, w tych zegarach pin to powtarzające się trzy razy znaki HEX, które później trzeba odwrócić. Prawdopodobnie gdzieś na końcu. Nie trzeba tłumaczyć na system dziesiątkowy. Jeśli będziesz miał ciąg 12 98 12 98 12 98 to twoim pinem będzie 9812.
    hunter999
    Level 18  
    Ok, rozumiem a teraz pytanie w czym odpalić ten wsad czy jak to się zwie bo Kliknąłem "Save to file" i mam to teraz na kompie w formacie BIN. Notatnik strasznie krzaczy i nie wszystkie liczby są widoczne, może jakiś edytor plików binarnych ?
    Kowal_Sky
    Level 10  
    Mi pomógł WinHex bo jest darmowy i nie trzeba go instalować. Widzę że robisz to zupełnie pierwszy raz więc zalecam czujność. Możesz podrzucić ten wsad jeśli nie dasz rady, choć podawanie rozwiązania na tacy to nie cecha elektrody.
    Jurek220
    Level 29  
    To jest licznik skrypto,nie pójdzie tak prosto jak myślicie,o ile jeszcze odczytany wsad jest poprawny.
    Pozdr.
    User removed account
    User removed account  
    hunter999
    Level 18  
    Licznik żyje zwróciłem ten kabel sprzedającemu i zastanawiam się co kupić tak max do 500zł żebym mógł wyciągnąć pin i robić diagnostykę.
    Queens
    Level 14  
    Akurat odczyt PIN, a diagnostyka to potrzebujesz dwa różne fejsy bo jedno z drugim nie idzie w parze. :D

Ciesz się że nie uwaliłeś licznika tym Commanderm bo masz RB4 szyfrowany, a ten program nie radzi sobie z tymi licznikami.

Moderated By T5:

Post był raportowany.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

andrzej20001
    Level 43  
    Nie grzeb jak nie masz pojęcia. Taniej czasem kupić klucz w Aso