Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry używany wzmacniacz min. 2x50W - jaki kupić?

Pwk 20 Kwi 2017 17:33 588 2
  • #1 20 Kwi 2017 17:33
    Pwk
    Poziom 22  

Witam.
    Młodzieńcze doświadczenia z Technics'em nauczyły mnie czym powinno charakteryzować się dobre brzmienie. Wiem już czego nie chcę i tym samym czego oczekuję od wzmacniacza:

1. Bas - nisko schodzący, dobrze kontrolowany i konturowy, a nie pukające kartony po butach tudzież buczenie jak w Technics'ie.
    2. Średnica - raczej ocieplona i nie natarczywa, w każdym razie wolę to niż krzykliwy jazgot i krew z uszu.
    3. Wysokie tony - miękkie i przyjemne, a nie szorstkie i twarde syczenie.
    4. Oczywiście jeśli chodzi o całokształt brzmienia to nie mają to być tzw. ciepłe kluchy (choć myślę, że wyklucza to już sam bas) dźwięk ma być dynamiczny, selektywny i prezentować jakąś scenę. Priorytetem jest solidna podstawa basowa, brzmienie ocieplone, ale dynamiczne niektórzy mówią ciemne.

Każdy wzmacniacz ma swój charakter i o to właśnie pytam.

Na cały ten używany hi-end planuję przeznaczyć... napiszę 600zł bo wiem, że macie skłonności do przesadzania :)

0 2
  • #2 20 Kwi 2017 18:14
    siewcu
    Poziom 34  

To napisz jeszcze z jakimi kolumnami to będzie współpracować, bo jeśli te są niskiej jakości, to wzmacniacz cudów nie zdziała.

0
  • #3 21 Kwi 2017 11:35
    Pwk
    Poziom 22  

Kolumn celowo nie podałem - nie chcę żebyście się nimi sugerowali, bo będą zmieniane i ma to być najdroższy element zestawu, a w związku z tym, że wydatki mnożą się jak... nie wiem kiedy to nastąp :). W każdym razie nie są to żadne Altusy. Póki co chcę mieć wzmacniacz, który będzie się charakteryzował brzmieniem jak najbliższym temu, które opisałem.

Nagłaśniany jest pokój 23m².
    Dlaczego nisko schodzący dobrze kontrolowany bas?
    Bo lubię house, a w tej muzyce zejścia do 40Hz to wcale nie jest rzadkość. Jeśli nie wiecie o czym mówię to tu macie generator, wystarczy wpisać częstotliwość:
    http://onlinetonegenerator.com/432Hz.html
    Swoją drogą 35Hz jest już trochę nieprzyjemne, poniżej tej częstotliwości moje kolumny tracą zdolność przenoszenia. Przy 30Hz czuć ciśnienie w uszach ale basu już nie słychać. Kiedyś sprawdzałem na słuchawkach, które przenoszą od 16Hz i nigdy więcej tego nie zrobię.
    Dlaczego konturowy bas?
    Bo lubię jazz/nu jazz i pochodne.
    Dlaczego ocieplona średnica?
    Bo lubię przyjemne namacalne wokale, a nie wyjce.
    Selektywności i dynamiki chyba tłumaczyć nie muszę, a scena cóż, przestrzeń i powietrze - cała magia muzyki, ale czy są takie rodzynki w tym pułapie cenowym o to właśnie Was pytam :?:

0