Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Import danych z plików txt do osobnych arkuszy w excelu

20 Kwi 2017 19:10 822 13
  • Poziom 6  
    Chciałbym wykonać programik, który będzie importował dane z plików txt i zapisywał je do osobnych arkuszach excela.
    Problem jest w tym, że dane z notatnika są w dziwny formacie. Nie potrafię tego ogarnąć.

Napisałem programik, który czyta dane z plików txt ale warunek jest taki, że dane muszą być w osobnych liniach.
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 33  
    Wystarczy zrobić import przez kreatora tekstu - rozdzielany - przecinek - zakończ
    nagraj makro i po sprawie.
  • Poziom 6  
    notacje to nie problem

Dodano po 2 [minuty]:

Notacje to nie problem.

Zrobiłem przez import ale mi chodzi abym mógł zaimportować kilka plików txt aby zapisywane były w osobnych arkuszach. Następnie aby z tych arkuszy była liczona średnia z każdej linii i aby wyniki końcowe były zapisywane w osobnym arkuszu.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Forte12 napisał:
    Problem jest w tym, że dane z notatnika są w dziwny formacie

Daj przykład jak powinno być dane w arkuszu
  • Poziom 6  
    arkusz powinien wyglądać tak: Import danych z plików txt do osobnych arkuszy w excelu

Dodano po 2 [minuty]:

Mam importowane dane z programy Fluent, w formacie txt, z których muszę wyliczyć średnią dla każdego z punktów. Każdy punkt to jeden wiersz. Takich plików będę około 20.

Dodano po 1 [minuty]:

Myślałem zrobić tak aby dane z plikow txt były zapisywane do poszczególnych arkuszy, a następnie z nich wyliczę średnia.
  • Poziom 6  
    tak juz zrobilem ale chciałbym to zautomatyzować.

Kod: vbscript

Dodano po 44 [sekundy]:

tzn zapętlić aby kopiowało dany plik danego arkusza
    Kod: vb

Zmien Makro8
    Kod: vb
  • Poziom 6  
    dziękuje za kod. Ta pierwsza część kodu powinna być przed makro8 czy po?
    Przed lub po, odpal 'pliki'
  • Poziom 6  
    makro zapętla nieskończenie tworzenie arkuszy

Dodano po 4 [minuty]:

działa!!!! Dziękuję bardzo. Posiedzę teraz i popracuję nad formatowaniem itd :)

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze mam pytanie, a jak zrobić aby wyliczało średnią dla każdej linii, tzn dla komorek Arkusz1 D1, Arkusz2 D2 itd. I tak dla każdego wiersza. Wartość średniej aby była zwracana do Arkusza 1
  • Pomocny post
    Specjalista - VBA, Excel
    Ma byc tyle arkuszy ile jest plikow *.txt w folderze IMPORT + ktorze juz byly.
    Makro8 zmienić tylko początek, resztę kodu jak w Ciebie
  • Poziom 6  
    to juz wszystko działa, sprawnie tworzy arkusze itd Dziękuje za pomoc. Jeszcze muszę zrobić liczenie tej średniej