Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharan 7N 2012 wskaznik paliwa

tomalo76 20 Kwi 2017 19:47 537 5
  • #1 20 Kwi 2017 19:47
    tomalo76
    Poziom 6  

Witam wszystkich, mam problem ze wskaznikem paliwa. Moj problem polega na tym, jak zatankuje auto do pełna wszystko jest ok i tak do polowy zbiornika , jezeli w zbiorniku jest mniejsza polowa automatycznie wskaznik paliwa leci na rezerwe i po przejechaniu kilkunastu kilometrow powoli wzrasta , ale nie do rzeczywistego poziomu.
    Pomocy

0 5
  • #2 20 Kwi 2017 21:21
    nikusert
    Poziom 38  

Witam.
    W pierwszej kolejności sprawdzanie należy rozpocząć od pływak w zbiorniku ,czy się nie zacina,czy nie jest zabrudzony ,lub wytarty element wykonawczy.Nie wyciągając go ze zbiornika trudno coś stwierdzić.Ten rocznik auta z pewnością można podłączyć pod komputer,który może coś wskaże( moim przypadku bezsensowne informacje ).Miałem ostatnio podobny przypadek w Audi A6,pomogło wyjęcie pływaka przemycie,gdyż było na nim dość dużo osadu.Oczywiście przed wyjęciem wizualne sprawdzenie przewodów dochodzących do pływaka jak i samej kostki z pinami.

0
  • #3 20 Kwi 2017 21:49
    tomalo76
    Poziom 6  

Dzięki za szybką odpowiedź!
    Jeżeli to pływak to jak mogę sie do niego dostać z tego co wiem trzeba opuścić zbiornik paliwa czy jest jescze jakaś inna opcja?

0
  • #4 20 Kwi 2017 22:00
    nikusert
    Poziom 38  

Jeżeli nie ma klapki odkręcanej pod siedzeniem ,lub w bagażniku ,to nie.Tak dokładnie to nie wiem jakie jest dojście gdyż nie przerabiałem tego tematu w Szaranie.
    Ps .Audi i wiele innych samochodów ma klapkę pod tylnym siedzeniem.

0
  • #5 21 Kwi 2017 16:12
    jacek074
    Poziom 25  

W tym modelu trzeba wyjąć zbiornik. Na początek zrób diagnostykę jak nie będzie błędów z czujnika to do aktualizacji oprogramowanie zestawu wskazników.

0
  • #6 21 Kwi 2017 20:58
    tomalo76
    Poziom 6  

To znaczy ze wskaźnik paliwa jest dobry? Tylko trzeba aktualizować oprogramowanie wskaźników?
    Byłem u kilku mechaników i podłączali auto pod komputer żadnych błędów nie pokazał. Nie nam w ogóle pojęcia co dalej robić!

0
  Szukaj w 5mln produktów