Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Junkers miga 2 i 5 dioda. OS 23-1 AE 24

21 Kwi 2017 07:43 1593 5
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam piec gazowy dwufunkcyjny Junkers model OS lub OW 23-1 AE 23.
    Miga na czerwono trójkąt oraz miga 2 i 5 zielona dioda (45 i 90stopni).

W instrukcji niestety nie ma takiego kodu błędy. Piecyk nie startuje jak się odkreci wodę, skasowanie błędu nie pomaga.
    Nie włącza się "iskrownik", wentylator tak jak powinien przy odkręceniu w kranie ciepłej wody.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Błąd płyty elektronicznej bądź presostatu spalin.
  • Poziom 9  
    Jak stwierdzić które?

Znalazłem w Internecie "Diody / lampki - 45st + 90st / błąd ciągu kominowego/ nie startuje wentylator"
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Do sprawdzenia presostat spalin czy zamyka i otwiera. Zwężka venturiego w wentylatorze czy drożna i wężyki silikonowe... gorsza diagnoza płyta.
  • Poziom 9  
    Płyta. Dostałem info na rzetelnego fachowca. Napięcie wychodzące na wentylator pływa.
    Piecyk do tej pory bezawaryjnie przepracował 9lat - nigdy serwisu/fachowca nie widział 😇

Viessmann vitodens 050 będzie na jego miejsce. Dobrze, źle, ujdzie?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czy warto? Kocioł za 1000zł możesz jeszcze uratować i pociągnąć nim do 15lat. (wymienić płytę+pełna konserwacja). Jest to kocioł turbo i jeżeli następny będzie kondensacyjny to twój system kominowy również jest do wymiany. Kształtki aluminiowe z systemu turbo o wysokich temperaturach nie przeżyją kondensacji gdzie kondensat non-stop płynie. Aluminium się wypłukuje rozszczelnia komin i uszkadza kocioł. Uszczelki z torbo również są sztywne i kruche.... Jeżeli kocioł do wymiany to również system powietrzno-spalinowy obowiązkowo. Już miałem taką usterkę gdzie przez kształtkę Alu kondensat lał się do komory spalania, uszkodził się wentylator+płyta napraw ok. 2000zł a kocioł tuż po gwarancji.