Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II phII 1.6 16V - Syczenie pod dodaniu gazu, zamulony

21 Kwi 2017 08:57 3063 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Samochód: Renault Megane II ph II silnik 1.6 16V benz. symbol: K4M
    Ostatnio zauważyłem znaczny spadek mocy (zamula) szczególnie przy ruszaniu lub nagłym rozpędzaniu, pedał gazu działa jakby z opóźnieniem. Zauważyłem syczenie z komory silnika, przy nagłym dodaniu gazu. Problem w tym, że nie pamiętam czy to było słyszalne wcześniej. Czy takie syczenie to jest normalne w tych silnikach?
    Nie mam dostępu do clipa, więc skorzystałem z MaxiEcu za pomocą Elma znalazłem tylko dwa błędy DF080 i DF624.
    Proszę o pomoc ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Błędy czujnika wałka rozrządu i wtryskiwacza. Sprawdź kable i zasilanie. Syczenie raczej nie powinno występować. Może jest nieszczelność w dolocie.
  • Poziom 22  
    Jedź gdzieś na diagnostykę i podłącz clipa a nie jakieś wynalazki które często wprowadzają w błąd.jesli chodzi o nieszczelnośc to na ucho a najlepiej jakiś zmywacz w spray i jazda po kolei po kolektorze z przodu z tyłu itp.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    jeden mechanik jak robiłem inną rzecz tydzień temu, jak wsiadł i się przejechali to się pytał kiedy rozrząd wymieniałem... i również powiedział że jest chyba przestawiony :/ asote czy rozrząd może sam z siebie się przestawić ?
  • Poziom 7  
    Nie ma co gdybać trzeba sprawdzić.
  • Poziom 22  
    Jak można powiedzieć że przestawiony jak Nie założył blokad.w tych silnikach ciężko jest stwierdzić na słuch że przeskoczl pasek.dla mnie to chore.owszem mógł ale trzeba to sprawdzić zakładając blokady.
  • Poziom 11  
    powiedział że dziwnie chodzi, że tak meganka z tym silnikiem się nie zachowuje... ok i tak muszę już w najbliższym czasie zmienić rozrząd więc podjade i to zrobię wcześniej.
  • Poziom 11  
    byłem u dwóch mechaników i jak zawsze rozczarowanie, przejechali się posłuchali, popatrzyli... Panie bardzo dobrze chodzi, czego oczekujesz, to ma tylko 100 km to nie Porshe. Można zostawić się popatrzy pod clipa podepnie i jak będzie coś trzeba to się wymieni. Co do syczenia to usłyszałem u jednego, że tak powinno być.... a u drugiego, że te meganki tak miały jedna tak ma druga nie, ale można poszukać.
  • Poziom 11  
    Jestem po wymianie rozrządu, poprawa w dynamice jazdy jest ale nie znaczna. Błąd DF080 zniknął pozostał tylko błąd w module silnika o symbolu: DF624 według opisów znalezionych w internecie to komunikat połączenie multipleksowe UPC, usterka szyny. Nie wiem czy to poprawna interpretacja tego błędu. Odczyt MaxiEcu za pomocą elm