Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub c253 - Zacina papier z bocznej szufady

woda85 21 Kwi 2017 11:19 1740 17
  • #1 21 Kwi 2017 11:19
    woda85
    Poziom 5  

Witam , rozwiązałem problem brzudzenia kartek, ale pojawił się następny. Zacina kartki z bocznej szuflady, z automatycznych jest ok. Kartki zawiesza, pomiędzy pasem transferowym a "fusing unit"? pomocy

0 17
  • Pomocny post
    #2 21 Kwi 2017 23:49
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Ustawiłeś prawidłowo format papieru ? Maszyna musi mieć podany format i rodzaj papieru podawany z bocznego podajnika. Jeżeli masz ustawione np. A5 a podajesz A4 to nie ma szansy żeby się udało.

C.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Kwi 2017 08:35
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Do tego pamięta,j że dla papieru A3 lub A4-R klapka na tacy podajnika bocznego musi być otwarta na prawą stronę Są tam nóżki czujników lokalizujące format w trybie Auto Ograniczniki wejścia papieru zsunięte do brzegów papieru bokami.
    Do kopiowania/ drukowania na grubym musi być potwierdzona w menu odpowiednia funkcja (przykładowo: "gruby 3")
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #4 24 Kwi 2017 07:52
    woda85
    Poziom 5  

Witam, macie racje, jestem w tym nowy. I doszedłem do tego że źle ustawiłem papier. Jednakże dziękuje za odpowiedzi:)

0
  • #5 25 Kwi 2017 15:36
    woda85
    Poziom 5  

Witam ponownie, teraz mamy inny problem, zacina papier z pierwszej szuflady i z drugiej, z pierwszej bardzo często, co drugi wydruk lub częściej. Z drugiej co 10,20. Wymieniana była bramka koło podajnika ręcznego. Zatrzymuje się kartka zaraz przed fuserem i jest zagięta w 2 miejscach. Nic nie wygląda na zużytego czy połamanego, może czujnik w fuserze?

0
  • #6 25 Kwi 2017 16:50
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Jak zagnieciona jest utknięta kartka (harmonijka, równoległy zgniot poprzeczny, zgniot (2cm) na środku)?
    Rolki poboru i transportu papieru były czyszczone/ wymieniane...?
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • Pomocny post
    #7 25 Kwi 2017 21:13
    copyman

Zarzuć skan takiej pozaginanej kopii to bedzie łatwiej zdiagnozować .

C.

0
  • #8 26 Kwi 2017 08:52
    woda85
    Poziom 5  

Kartka wygląda tak, jedna rolka przy 1 szufladzie wygląda tak
    Konica Minolta Bizhub c253 - Zacina papier z bocznej szufady Konica Minolta Bizhub c253 - Zacina papier z bocznej szufady

0
  • Pomocny post
    #9 26 Kwi 2017 10:12
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    1. Rolki wydają się ok, po za separującą (dziwnie objedzona z boku) Pod warunkiem że rolka się nie łuszczy ze starości (guma parcieje) nie powinno mieć wpływu
    2. Rolki muszą być przeczyszczone spirytusem/ izopropanolem lub innym płynem do czyszczenia rolek. . Być może zdjęcie jest tak wykonane że wyglądają na brudne od pyłu
    3. Ułożenie kartki na otwartym transporcie pionowym może sugerować:
    - brak rejestrowanego przejścia przez czujnik za elektrodą transferową
    - przyblokowanie wejścia do zespołu utrwalania

Nie wiem co Ci Kolego wprost poradzić... :roll: Nadal jest jednak multum możliwości...
    Do zespołu utrwalania nie sugeruję zaglądać ponieważ z innej szuflady papier się nie zacina

Oczyściłeś całą kopiarkę z pyłu (wraz z czujnikami)?
    Oczyść dokładnie rolki wraz z ze sprzęgłami każdej rolki (czarne beczułki) Diagnostycznie (tymczasowo) oczyść i nasmaruj sprężynę rolki separacji (tej "wygryzionej") by chodziła lżej na kołnierzu.
    Włóż / zamień papiery (formaty) między szufladami Sprawdź jak ten sam papier (innego formatu) zachowuje się z innej (dobrej) szuflady i na odwrót
    Sprawdź czy czujnik za elektrodą transferową na pewno dobrze funkcjonuje
    Włóż do tej samej szuflady (z której zacina) papier w innym położeniu (A4-R, potem A3) Przepuść przez kopiarkę z tej szuflady serię białych (w serwisie: paper passage) kopii/ wydruków A4-R Zauważ czy jest jakaś zmiana (częściej czy rzadziej się zacina) Przy próbach przytrzymaj szufladę płaską dłonią /ręką (pchając do środka maszyny) Może się wysuwa podczas pracy (bardzo rzadkie przypadki ale...) Przy okazji sprawdź blachę w zacinającej się szufladzie Jej geometrię (czy plastiki nie popękały, czy nie odkształciła się sama blacha), jej tzw pad - poduszkę z korkowego materiału itp, itd

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #10 26 Kwi 2017 10:35
    woda85
    Poziom 5  

Dzięki za sugestie, wymieniłem tą obdartą rolkę, resztę przeczyściłem, i dalej zacina, z pierwszej szuflady od razu, z drugiej co kilka kopii, z bocznej tez co kilka, sprawdziłem też fuser podkładając nowy, i z pierwszej szło tak jak z drugiej, co kilka kopii. Do tego czasem pod tą pogiętą kartką, jest druga co widać na zdjęciu. Ten czujnik to gdzie dokładnie? może to coś z pasem transferowym?

Zauważyłem też , że poprzednik nie przykręcił blaszek blokujących, nie ma ich. przy 1 i 2 szufladzie

0
  • Pomocny post
    #11 26 Kwi 2017 10:53
    vincent9
    Poziom 11  

Registracja, ta wielka czarna rolka chodzi lekko?
    Lubi sie to zacierać na mosiężnych panewka,

Wejdz w serwis, w licznikach sprawdź kody zacięcia, będzie coś wiadomo gdzie zacina.

0
  • Pomocny post
    #12 26 Kwi 2017 12:19
    serwek
    Poziom 25  

woda85 napisał:
    ...z pierwszej szuflady od razu, z drugiej co kilka kopii, z bocznej tez co kilka, sprawdziłem też fuser podkładając nowy, i z pierwszej szło tak jak z drugiej, co kilka kopii...?
    Zauważyłem też , że poprzednik nie przykręcił blaszek blokujących, nie ma ich. przy 1 i 2 szufladzie

Witam
    1. Blaszki mocujące kasety nie mają znaczenia (to tylko blokady)
    2. Jeżeli z jednej szuflady zacina , z drugiej rzadziej to raczej należy szukać przyczyny w poborze i przejściu pośrednim.
    3. Jak to kartki - po dwie razem...?
    To coś z separacją lub sprzęgło poboru się klei...
    Oczywiście może być powiązanie wielkości formatów z częstotliwością, jednak opcji dużo...
    Na listwie "wałków registra" jest okienko / nazwijmy to: "odblask". Przeczyść go Kolego tak dla wszelakiego spokoju!
    Wałek rejestracji ("registra") stratuje ze sprzęgła na napędzie (24v)
    Sprzęgła napędu rolek są osobno do każdego pobierania /szuflad. Też można się zainteresować ("wykąpać" - może się ślizgają/ kleją...)

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

P.S>
    Przepraszam za nietaktowne pytanie. (nie odpowiadaj jeżeli nie chcesz) Przejąłeś tą maszynę po innym serwisie czy Twoja tak Ci daje do wiwatu nagle...

0
  • #13 26 Kwi 2017 12:43
    woda85
    Poziom 5  

Dostałem stanowisko, od konserwacji drukarek. I próbuje to jakoś ogarnąć. Pracując wcześniej przy laptopach. Zrobiłem konserwacje C253 i działa, Robie aktualnie Ricoha A2022.

Tylko problem z c203 jest ciągle. Nie wiem czy to tak powinno być, ale przy rolkach od tacy podajnika ręcznego, są trzy rolki, i tą na górze , gdy poruszam zębatką nie okręca się. Wcześniej wymieniłem w niej bramkę , którą tu wcześniej szukałem. Na na sprężynie.

Ad3. Nie po Dwie, tylko jak ustawie 10 kopii, to ta pogięta jest przed fuserem a następna w kolejce zatrzymuje się tak jak na zdjęciu.

załączam historie

0
  • Pomocny post
    #14 26 Kwi 2017 15:46
    copyman

Z tego co widzę to kartki mijają juz układ transferu i zacinają sie przed wejściem do pieca ? Jeżeli tak sprawdź czy masz "pazurek" na pasie transferu i jak wygląda listwa wprowadzająca kartkę do pieca. Czasem tworzy się na niej spiek i kartki się zawieszają. Jakbyś jeszcze załączył zdjęcie ze zrzutem ekranu z Section Jam - tam masz napisane w której sekcji papier się blokował i ile razy.

C.

0
  • Pomocny post
    #15 26 Kwi 2017 16:13
    piwos
    Poziom 24  

Separator usytuowany na środku listwy pasa transferowego mógł się odgiąć do góry, może on blokuje papier? Mogła spaść z niego sprężynka, zdarza się przy grzebaniu w zespole :lol:
    Narka :)

1
  • #16 27 Kwi 2017 10:22
    woda85
    Poziom 5  

Witam

powiem wam tak, najciemniej pod fuserem, no kurcze. Byłem wymieniłem ten czujnik na pasie transferowym nie pomogło. Wyjąłem pas z powrotem i sprawdziłem po czym włożyłem. No i ma luz. Gdy już był "zadokowany" pociągnąłem lekko do siebie i teraz żadnego zacinania papieru. No masakra. głupie to trochę więc, czekam do końca dnia, na info czy się nie będzie zacinać po czasie, bo drukują dużo.

0
  • #17 28 Kwi 2017 12:44
    serwek
    Poziom 25  

woda85 napisał:
    Witam

powiem wam tak, najciemniej pod fuserem, no kurcze. Byłem wymieniłem ten czujnik na pasie transferowym nie pomogło. Wyjąłem pas z powrotem i sprawdziłem po czym włożyłem. No i ma luz. Gdy już był "zadokowany" pociągnąłem lekko do siebie i teraz żadnego zacinania papieru. No masakra. głupie to trochę więc, czekam do końca dnia, na info czy się nie będzie zacinać po czasie, bo drukują dużo.

Witam
    Pytanie, o którym "czujniku" piszesz? Na transporcie pionowym/ w okolicy wałka transferowego?
    Prawdopodobnie Kolega Piwos ma rację Ten malutki "paluszek" po środku taśmy transferowej to nie jest czujnik tylko "separator"! Mocowany jest do metalowej listwy nad pasem, od góry, lecz dociskany delikatną sprężynką w stronę folii Biorąc go delikatnie palcem, powinien uchylać się do góry lecz wracać na swoją pozycję. Jeżeli sprężynka będzie źle założona, lub jej nie będzie (widziałem takie przypadki) "paluszek" może wahać się i pozostawać w przypadkowej pozycji. Może nawet doprowadzić do rozerwania folii transferowej. Może skutkować zacięciami papieru.
    Pozdrawiam

1
  • #18 15 Maj 2017 07:45
    woda85
    Poziom 5  

Witam
    Tak , chodziło mi o separator. Po tygodniu znowu zaczęło, zacinać. Powodem okazał się kiepskiej jakości papier. Wszystko już ok.

0