Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C7 / Mondeo MK5 / Mazda 6 - Mam ~100k, co kupić, żeby się przyjemnie jeździło

james888 21 Kwi 2017 11:34 1770 11
  • #1 21 Kwi 2017 11:34
    james888
    Poziom 2  

Dzień dobry,

Mam +/- 100k zł do przeznaczenia na samochód rodzinny, którym jazda będzie sprawiała mi frajdę a koszty napraw/eksploatacji nie wprowadzą mnie w depresję. Dlatego szukam autka nie starszego niż 5 lat, z silnikiem nie mniejszym niż 2000 oraz duuuużym bagażnikiem :)
    Żadnych francuzów! Nie, nie i jeszcze raz nie! Auto będę użytkował około 3 lat (leasing).
    75% miasto 25%trasa

Zastanawiałem się nad takimi autami:
    - Audi A6 C7 Avant 2012-
    - Ford Mondeo MK5
    - Mazda 6 III

Oczywiście, jestem otwarty na inne sugestie.

Absolutnie nie znam się na samochodach, nie wiem który silnik jest 'lepszy' lub mniej awaryjny w danym modelu. 'Boję się' downsizingu. Może być diesel.
    Dlatego proszę Was o pomoc.
    Dziękuję.

0 11
  • #3 21 Kwi 2017 11:58
    james888
    Poziom 2  

leonov napisał:
    To ma diesel ? na długie trasy czy miasto ?

Może być diesel.
    75% miasto - 25% trasa

0
  • #4 21 Kwi 2017 23:19
    Kantylena
    Poziom 14  

Ja bym trochę zszedł na ziemię, nie chce obrażać ale..czasy trwałych aut minęły, na pewno VW/Audi nie jest już takie mocne jak 20 lat temu.
    Stąd o trwałości auta nie decyduje wiek czy auto ma 5 lat czy 10 czy 15..a raczej model, silnik.

Audi A6 C7 ma fatalne benzyniaki a diesel raczej nie jest dla Ciebie.
    Nie lepiej iść w BMW 5? np 530i E61? chyba że za mocny?

Tylko licz się z kosztami audi czy BMW to marki premium tam nie ma nic tanio to nie Golf IV.

Mazda 6 ok, jak najbardziej polecałbym 2,0 Skyactive

Mondeo fajne ale najtańsze z tych dwóch i nie takie kłopotliwe w utrzymaniu, chociaż mazda tez nie jest tragiczna.

Mondeo mk4 2,0 ecoboost

Problem taki że jak Audi to BMW, Mercedes, Lexus...
    jak Ford to Volkswagen, Opel, może Toyota itd...
    tak to wygląda, tzn te marki premium będą najstarsze, najdroższe w utrzymaniu i ogólnie drogo wyjdzie, te tańsze bardziej dostępne.

Jak dla mnie szukaj tylko benzyny bo 75% miasto to raczej kiepsko na diesla, szczególnie nowoczesnego z dpfem, dwumasą, wtryskami nowoczesnymi itd..

0
  • #6 24 Kwi 2017 06:51
    krisred
    Poziom 9  

Samochód z silnikiem wolnossącym, nie z silnikiem od kosiarki + turbina, czyli Mazda 6 III kombi

0
  • #7 25 Kwi 2017 23:21
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

james888 napisał:
    Mam +/- 100k zł do przeznaczenia na samochód rodzinny, którym jazda będzie sprawiała mi frajdę a koszty napraw/eksploatacji nie wprowadzą mnie w depresję. Dlatego szukam autka nie starszego niż 5 lat, z silnikiem nie mniejszym niż 2000 oraz duuuużym bagażnikiem :)

Fiat freemont ( dodge journey) z 3,6 + LPG, 280KM pod maską w automacie- idealne na miasto,(gdyby nie gabaryty auta...). Koszty paliwa jak dieslu a 10 x mniej problemów.
    Honda accord diesel, czy benzyna- jedne z najlepszych silników na rynku od lat.
    J. w. mondeo eco boost.
    Ogólnie jak chcesz , by auto nie sypało sie co chwile trzeba brać z większymi motorami.

0
  • #8 25 Kwi 2017 23:27
    nici
    Poziom 34  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Honda accord diesel, czy benzyna- jedne z najlepszych silników na rynku od lat.
    Tu popieram kolegę.

Nowe, niemieckie samochody już dawno straciły swoją renomę lat 90-2010

0
  • #11 26 Kwi 2017 07:32
    andrzej20001
    Poziom 42  

Z taką gotówka tylko nowe auto.

1
  • #12 26 Kwi 2017 14:13
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

andrzej20001 napisał:
    Z taką gotówka tylko nowe auto.

Niby racja, ale szału nie będzie. Potrzymać 2 - 3 lata do końca gwarancji i do zbycia, bo strach, czy przejeździ to 100kkm.
    Osobiście wybrałbym 2-3 letnie auto o dobrej opinii, sprawdzone od kliku lat, nie będzie tez juz tak dużego spadku wartości jak w nowym, ale to nie moje pieniądze, tylko Kol. james888

0