Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo XC90 - wymiana fabrycznego radia na inne

Andrzej Ł 21 Kwi 2017 12:32 513 0
 • #1 21 Kwi 2017 12:32
  Andrzej Ł
  Poziom 21  

  Usuwam fabryczny system audio z ww. auta rocznik 2004.
  Klient dostał zestaw złączek do swiatłowodów , ramkę do konsoli oraz wzmacniacz antenowy. Na filmikach angielskojęzycznych z YT to zostawiają wszystko wpięte , wyświetlacz zostawiają schowany w konsoli.Otrzymanym zestawem można rzekomo odłączyć wszystkie komponenty połączone światłowodem, czyli panel radia , napęd cd, wzmacniacz , tuner z anteną w dachu.
  Odkryłem ze wyświetlacza nie da się wypiąć bo jest jakimś węzłem CAN (zielone i białe kabelki) -po wypięciu nie działa CZ,oświetlenie kabiny i wyskakuję błąd poduszki.
  Kabelki są na przelocie w wyświetlaczu 1 do 1. Teraz pytania do znawców tematu:
  1. Czy jeżeli zapewnię ciągłość tej linii CAN to mogę wyeliminować wyświetlacz ?
  2. Czy obwód światłowodów zamyka się tylko na tych komponentach audio (jeżeli wyeliminuję wyświetlacz to można sobie darować mostkowanie światłowodów ) ?
  3.Jeżeli wyświetlacz musi zostać ,a wnioskuję że on jest masterem, to nie wystarczy tylko zrobienie pętli światłowodu z jego wyjścia na wejście (krótka pętla).
  Tuner antenowy wymontowałem i po przeanalizowaniu wejść anten zrobiłem przelotkę z sumatorem / zwrotnicą która podłączam do uniwersalnego wzmacniacza antenowego ,przy antenie a z tamtąd położyłem koncentryk aż do radia.
  Uważam że będzie to elegantsze i bardziej profesjonalne rozwiązanie zamiast klejenia anteny na szybę jak w filmikach z YT.
  Proszę o pomoc znawców tematu

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME