Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 98 - Próbuję zainstalować Windows 98 w Pendrive lecz ze ster

Pawelnerd 21 Kwi 2017 13:35 630 14
  • #1 21 Kwi 2017 13:35
    Pawelnerd
    Poziom 4  

Witam Chciałbym się zapytać o stary system windows 98 na nośniku Pendrive
    wiem system ma już za sobą swoje lata lecz jest to powiązane z tym że popsół mi się dysk twardy i chciałbym zainstalować system ze sterownikami lecz zawsze gdy próbuję zainstalować sterownik graficzny to pokazuję mi się komunikat że dana karta graficzna lub dźwiękowa jest nie wspierana :cry:
    Pamiętam że rok temu miałem ten samy przypadek lecz ostatecznie mi się udało a w tym roku nie wiem dlaczego się tak dzieję (Chyba to wina Pendrive)
    Specyfikacja
    Model IBM Thinkpad x31
    GPU Ati Mobility radeon m6-C16h
    DŹwięk - Sound Max

• #3 21 Kwi 2017 23:33
    Pawelnerd
    Poziom 4  

A jak zintegrowac sterownik od PenDrive do windows'a 98 bo z bottowaniem wszystko wiem lecz gdy zainstaluje na nośniku to nie mogę zainstalować sterowników z grafiką i dzwiękiem i o to mi chodzi
    a ten post jest powiązany z przenoszeniem całego systemu do pendrive lecz wtedy mam problem z systemem bo jak uruchamiam to odrazu systembus

• #4 21 Kwi 2017 23:46
    Heniek56
    Poziom 12  

Witam.
    A doci system 98

• #5 21 Kwi 2017 23:53
    Pawelnerd
    Poziom 4  

nie wiem co oznacza doci lecz jeżeli pytasz po co mi system 98 to bo mi chyba się uszkodził następny dysk i chciałbym zainstalować system 98 bo xp nie będzie działać na nośniku a vista,7,8 będą bardzo słabo działać a system z dysku mam z tego że mam archiva z system na ten sam przypadek bo rok temu miałem to samo lecz lecz mi się udało zainstalować lecz kopię z systemem chyba usunołem bo myślałem że mi nie będzie już potrzebnaa tu mi z lapka spadł i już nie działał prawidłowo i jestem zmuszony do tego

• #6 22 Kwi 2017 12:32
    Heniek56
    Poziom 12  

Witam .
    Czy system to 98 SE tak?

• #7 22 Kwi 2017 13:17
    Pawelnerd
    Poziom 4  

to nie 98se ,mam wydanie pierwsze bo jedynie mam taki orginalny

to ktoś pomoże (CHociaż z zainstalowaniem windows 98 do pendrive i tak żebym mógł zainstalować jeszcze sterowniki dźwięku i grafiki

• #8 29 Kwi 2017 21:04
    simhak
    Moderator - SAT

Wyjaśnij: chcesz ten '98 użytkować dłużej na tym pendrive czy tylko chwilowo, by np odzyskac dane?

• #9 01 Maj 2017 12:55
    Pawelnerd
    Poziom 4  

simhak napisał:
    Wyjaśnij: chcesz ten '98 użytkować dłużej na tym pendrive czy tylko chwilowo, by np odzyskac dane?

dłużej ponieważ będę brał bardzo często tego laptopa do dziadków jak w tamtym roku (wogulę często jeżdżę do dziadków)

• #10 01 Maj 2017 13:15
    simhak
    Moderator - SAT

Czemu więc nie na dysku na stałe?
    Na pendrive'a jest mnóstwo innych dystrybucji Linux.

• #11 01 Maj 2017 13:47
    Pawelnerd
    Poziom 4  

ej ale po pierwsze nie mam dysku IDE a Linuxa też nie ponieważ też chodzi mi o najwyższą wydajność (na IBM Windows 98 działał najlepiej a jak pamiętam dobrze działało z pendrive bo przecierz pisałem w tamtym roku też próbowałem i mi się udało i był bardzo szybki

• #12 01 Maj 2017 14:12
    simhak
    Moderator - SAT

Dysk do niego kupisz za 20 zł używany.
    A na pendrive'a Puppy albo podobny Linux.

• #13 01 Maj 2017 14:42
    Pawelnerd
    Poziom 4  

dobra zainstalowałem Windows 98 na pendrive lecz jest jeden problem nie mogę zainstalować sterowników tu jest przykład grafiki
    Windows 98 - Próbuję zainstalować Windows 98 w Pendrive lecz ze ster

• #14 01 Maj 2017 20:55
    iagre
    Poziom 35  

Spróbuj różne wersje sterowników do karty graficznej - nie zawsze najnowsze są najlepsze.

• #15 04 Maj 2017 16:28
    Pawelnerd
    Poziom 4  

iagre napisał:
    Spróbuj różne wersje sterowników do karty graficznej - nie zawsze najnowsze są najlepsze.
    no niestety wszystkie sterowniki nie działają
    wszystkie sterowniki nie chciały się zainstalować
    myślę że trzeba będzie zaistalować i tak ustawić sterowniki żeby działały
    w tamtym roku jakoś to ustawiłem lecz nie pamiętam jak
    bym zapomniał - używam /c /it /p a;b bo bez tego by było tak że błąd zapisu na dysku

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME