Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana termopadów Elitebook 8540w

21 Apr 2017 13:54 1200 15
  • Level 7  
    Witam, nie znalazłem odpowiedzi może któryś z użytkowników wymieniał już pastę termoprzewodzącą i termopady w laptopie HP Elitebook 8540w.
    Wiem, ze najlepiej wyjąć zmierzyć i dokupić, ale wolałbym wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie termopady żeby sprawnie przeprowadzić ten zabieg. A więc jakie termopady do tego laptopa? Robił to już ktoś?

Tu jest wspomniane ale nie powiedziana jaka grubość
    Spoiler:
    http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=68869

Film do YT gdzie pokazane jest wnętrze laptopa i termopady :p
    Spoiler:
    https://www.youtube.com/watch?v=RBY8SKis5tw
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty

• Level 43  
    Sprawdzałeś w instrukcji serwisowej?
  • Level 7  
    Rozkrecilem, wymieniłem paste kupiłem nowe termopady - grubość taka jak była. Wszystko spoko, dobre parametry zarówno pasty jak i termopadow.
    I teraz wszystko niby dobrze wentylator nie pracuje tak mocno alee komputer wyłącza się. Sprawdziłem w programie bez obciążenie temp GPU 65stopni.w przypadku np włączenia filmu w 4k dochodzi do powyżej 100!poczym komputer wyłącza się... Co mogło pójść nie tak? Jakieś rady? Dodam że po odkreciu poprzedni użytkownik dał za dużo pasty i wylala się ona poza odpowiednie miejsce bardzo lekko ją oczyściłem ale trochę zostało nie chciałem zepsuć GPU lub CPU...
  • TermopastyTermopasty
  • Level 41  
    Jeżeli teraz się wyłącza z powodu temperatury to zabieg poszedł żle. Może źle zamocowałeś chłodzenie, może jednak termopady nieodpowiednie. Tak czy inaczej musisz rozebrać i spokojnie przeanalizować co robi problem.
  • Level 43  
    enhanced wrote:
    A paste wymieniałeś czy tylko termopady?

gmari72 wrote:
    wymieniłem paste kupiłem nowe termopady
  • Level 7  
    Demontaż mogę przeprowadzić dopiero w następny weekend.
    Zastosowana pasta to Zalman ZM-STG2.
    Dorzucam screeny przy pracy tylko z przeglądarką... Boję się że nie da się tego uratować już :(
  • Level 41  
    Nie czekaj do weekendu, bo faktycznie nie będzie co ratować, albo go chociaż nie używaj do tego czasu.
  • Level 43  
    Zamontowane thermopady'y nie mają nic wspólnego z temperaturą GPU; chłodzenie było poprawnie zamontowane?
  • Level 7  
    raczej poprawnie skręcone, nie ma tu gdzie się pomylić.
    EHHHH TAK TO JEST KUPOWAĆ UŻYWANEGO LAPTOPA...
    na razie nie mam czasu się bawić, czytałem i albo oddam na serwis albo pomierzę szczeliny jakie są, to pytanie na przyszłość, szczeliny są wszystkie takie same czy może być tak że np na grafice 4x 0,5 , na mostku 1,5mm, a procek 1 mm?
  • Level 22  
    Na CPU za dużo pasty, na GPU jeszcze więcej pasty ale jej rozprowadzenie przez docisk blokują za wysokie lub sztywne termopady.
    Radzę zastosować blaszki miedziane / o ile się wstrzelisz w odpowiednią grubość / + pasta zamiast termopadów.
    Nie mam dostępu do serwisówek więc zwykle blaszkami ustalam odpowiednią grubość termopadów.
    Lecz jeśli można z termopadów zrezygnować na rzecz blaszek miedzianych i pasty to jest to z korzyścią dla obniżenia temperatury.
    Pasta Zalman może być choć w laptopach stosuję z jeszcze wyższej półki.
  • Level 15  
    Udało ci się rozwiązać problem? Siedzę właśnie nad tym samym modelem i po założeniu termopadów widać sporą przestrzeń pomiędzy rdzeniem grafiki a radiatorem tak powyżej 1mm nie do uzupełnienia pastą. Mogę w to miejsce wstawić termopad? Jaki najlepiej nie dysponuje pod ręką nic większego jak 6W/mm2