Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat - jak podłączyć dekoder HD5000 do komputera?

Syltron 21 Kwi 2017 14:19 2952 3
  • #1 21 Kwi 2017 14:19
    Syltron
    Poziom 6  

Obecnie posiadam dekoder cyfrowego polsatu HD5000 podłączony do starego już telewizora Thomson z 28" kineskopem. Na komputerze oglądam telewizję naziemną (antena Dipol 44/21-60 Tri Digit, tuner USB DVB-T MT4171 MEDIA-TECH). Przy użyciu programu TotalMedia 3.5 mogę sterować nim z pozycji komputera. Chciałbym jednak móc podłączyć dekoder polsatu do komputera i móc poruszać się między programami tak samo jak to robię w przypadku tunera tv naziemnej, oraz tak samo mieć możliwość nagrywania programów na dysk w komputerze.
    Pytanie jak połączyć dekoder HD5000 z komputerem (np. przez USB)? Nie chodzi o podłączenie samego monitora żeby robił za namiastkę telewizora.

0 3
  • #2 21 Kwi 2017 16:10
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

Syltron napisał:
    Chciałbym jednak móc podłączyć dekoder polsatu do komputera
    Można np.
    1. Za pomocą karty DVR USB ( Video Grabber ) podłączanego do komputera po USB a dekoder wykorzystując RCA w video grabberze.
    2. Za pomocą karty DVR PCI-E - dotyczy stacjonarnego komputera. Kartę wpina się w wolny slot PCI-E. Podłącza dekoder jak w p.1 .
    3. Przez HDMI ale z tym jest więcej zabawy i kosztuje.
    4. Ta metoda dotyczy podłączenia dekodera do nagrywarki która akceptuje sygnał HDMI.
    Za pomocą powyższych metod (oprócz p.4) uzyskujemy sygnał video i audio w komputerze gdzie możemy go oglądać lub nagrać.
    Syltron napisał:
    móc poruszać się między programami tak samo jak to robię w przypadku tunera tv naziemnej,
    Na Moją wiedzę nie da się ale !
    Syltron napisał:
    mieć możliwość nagrywania programów na dysk w komputerze
    Można o czym piszę w punktach wyżej.

0
  • #3 21 Kwi 2017 18:38
    mihal2002
    Poziom 43  

antek1cza napisał:
    Syltron napisał:
    móc poruszać się między programami tak samo jak to robię w przypadku tunera tv naziemnej,
    Na Moją wiedzę nie da się ale !

Poprawna odpowiedź.
    antek1cza napisał:
    Syltron napisał:
    mieć możliwość nagrywania programów na dysk w komputerze
    Można o czym piszę w punktach wyżej.

Nie był bym pewien.

0
  • #4 22 Kwi 2017 10:42
    antek1cza
    Poziom 29  

mihal2002 napisał:
    Nie był bym pewien.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    antek1cza napisał:
    Można np.
    1. Za pomocą karty DVR USB
    Używałem video grabera tego
    Podłączałem do niego różne kamery analogowe których obraz mogłem zapisać za pomocą softu. Fakt , że jakość nie powalała 720x576.
    Podobnie będzie jak się podłączy do grabera wyjścia analogowe RCA lub EuroScart z dekodera HD5000.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    antek1cza napisał:
    2. Za pomocą karty DVR PCI-E
    Takiej karty nie miałem tylko PINNACLE na PCI i też ok ale maksymalnie system win.xp
    Cyfrowy polsat - jak podłączyć dekoder HD5000 do komputera? Cyfrowy polsat - jak podłączyć dekoder HD5000 do komputera?
    antek1cza napisał:
    3. Przez HDMI ale z tym jest więcej zabawy
    Do tego potrzebny jest :
    a) Blackmagic Intensity Shuttle USB 3.0
    Cyfrowy polsat - jak podłączyć dekoder HD5000 do komputera? Cyfrowy polsat - jak podłączyć dekoder HD5000 do komputera?

Coś nie co o tym urządzeniu tutaj https://forum.videohelp.com/threads/334145-HDCP-strippers .
    Dochodzą też problemy z podłączeniem go do komputera bo powinien być port USB3.0 i nie na każdym porcie chce chodzić.
    b) adapter lub spliter HDMI - dlaczego info w linku wyżej.
    Przykładowy http://www.hdtvsupply.com/dvi-to-hdmi.html
    W tej wersji chodzi o zgrywanie obrazu na komputerze w lepszej jakości niż propozycje z p.1 i 2.
    antek1cza napisał:
    4. Ta metoda dotyczy podłączenia dekodera do nagrywarki
    Model MTV7000D-mini
    Resztę to trzeba sobie doszukać-dopowiedzieć

0