Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Haier HW50 10 F1S - piana na drzwiczkach po praniu

21 Kwi 2017 14:35 1203 8
  • Poziom 3  
    Witam, ostatnio mam problem ze swoją pralką. Użytkuje ją od pół roku(wtedy też została zakupiona) i od niedawna dzieje się tak że po skończonym cyklu prania i otwarciu drzwiczek znajduje się na nich piana bądź też na gumowym kożuchu. Dodam że używam dobrych detergentów i dodaje odpowiednią ilość proszku czy płynu do prania. Wcześniej nie było takiego problemu, z resztą z żadną pralką nie miałam takich problemów...nie wiem czy to ma wpływ ale wydaje mi się że dzieje się to od momentu kiedy zaprzestałam używać płynu do płukania. Czekam na jakieś podpowiedzi dlaczego zachodzi takie zjawisko? Z góry dziękuję za każdą radę:)
  • Specjalista AGD
    Możliwe, że stoi trochę wody w zbiorniku pralki i bęben natrzepie piany podczas wirowania. Sprawdź, czy pralka prawidłowo opróżnia zbiornik .
  • Poziom 3  
    peter falk napisał:
    Możliwe, że stoi trochę wody w zbiorniku pralki i bęben natrzepie piany podczas wirowania. Sprawdź, czy pralka prawidłowo opróżnia zbiornik .
    Robiłam już test z pustą pralką i patrzyłam na ilość pobieranej wody i wypuszczanie jej i wszystko jest ok. Wypompowuje w ciągu 40s i wszystko. Nie mam pojęcia, ale dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 17  
    Czy pralka nie jest aby używana tylko na programach z niską temperaturą np. 30-40 stopni?
    Jeźeli tak to możliwe, że mimo używania markowych proszków trochę osiadło w zbiorniku i się nie rozpuściło.
    Warto by pralkę włączyć z długim programem i najwyższą temperaturą i bez wsadu by pralka zrobiła samoczyszczenie a może problem ustąpi.
  • Poziom 3  
    Bridgestone napisał:
    Czy pralka nie jest aby używana tylko na programach z niską temperaturą np. 30-40 stopni?
    Witam, właśnie nie... owszem zazwyczaj pralkę ustawiam na 40°C jeżeli chodzi o "lekkie" rzeczy natomiast ręczniki, pościel czy ubrania robocze narzeczonego piorę w 60°C więc ta opcja odpada. Dziękuję za podpowiedź mimo wszystko.
  • Poziom 17  
    Sprawdź czystość dozownika na detergenty czy tam się nie zbrylił gdzieś proszek i pralka pobierając wodę zabiera z dozownika grudki proszku. Nie pierz ubrań roboczych w pralce w których jest prana odzież na co dzień bo w pralce tworzą się osady z brudu które z biegiem czasu zaczną zabrudzać odzież codzienną. Wiem co piszę bo sam się tak urządziłem. Do ubrań roboczych warto zakupić drugą starszą sprawną pralkę.
  • Poziom 3  
    Bridgestone napisał:
    Sprawdź czystość dozownika na detergenty czy tam się nie zbrylił gdzieś proszek i pralka pobierając wodę zabiera z dozownika grudki proszku.
    Dozownik jest czyściutki, jak nowy z resztą do prania takich zwyczajnych rzeczy używam płynów ponieważ lepiej się rozpuszczają w wodzie. Proszków używam do długich cykli prania więc też odpada. Nie wiem dlaczego tak się dzieje... Nie wydaje mi się, że nieużywanie płynu do płukania jest tego powodem, ale niestety to się dzieje od tego momentu. Kiedyś powtórnie użyłam płynu przez przypadek i tej piany nie było więc może to przez to, ale co ma jedno z drugim wspólnego? Jednak z praniem roboczych rzeczy masz racje, ale na razie jest jak jest :-)
  • Poziom 17  
    Używaną starszą i sprawną pralkę kupisz już za około 150zł a zniszczona odzież lub pościel wyjdzie w zakupie drożej niż owa pralka więc nie warto z tym zwlekać.
    Wyjęła koleżanka calą szufladkę na detergenty z dozownika bo czasem tam właśnie zostaje nie rozpuszczony proszek?
    Innych pomysłów już nie mam niestety. :cry:
  • Poziom 3  
    Bridgestone napisał:
    Wyjęła koleżanka całą szufladkę na detergenty z dozownika bo czasem tam właśnie zostaje nie rozpuszczony proszek?
    Drogi kolego owszem wyjęłam całą szufladkę i jest jak nowa :) wiem o co Ci chodzi ponieważ w poprzednio wynajmowanym mieszkaniu była stara pralka i strasznie była obklejona właśnie proszkami i innymi cudami więc ja gruntownie musiałam wyczyścić, ale obecna jest w idealnym stanie ze względu że jest praktycznie nowa bo pół roku dopiero ma. Najlepsze co Ci powiem to że dzisiaj robiłam dwa prania i piany nie było! Postanowiłam znów użyć płynu do płukania w obu praniach no i ślad po pianie zniknął. Nie wiem czy to jakieś czary czy co...co ma jedno z drugim wspólnego? :)