Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polskie fronty do ok. 1000zł

Przemek_Bud 21 Kwi 2017 17:17 636 4
  • #1 21 Kwi 2017 17:17
    Przemek_Bud
    Poziom 6  

No więc chciałbym wymienić stare, uszkodzone fronty w zestawie 5.0 i chciałbym, żeby to było coś produkowanego w kraju oraz nowe.

Nie wiem, czy jest więcej polskich producentów, ale wpadły mi o oko:
    STX ELECTRINO 150
    STX F-140 N
    Tonsil PREMIUM FRONT
    Tonsil FENIX III

Z opinii jakie znalazłem, wygląda, że pierwszy zestaw powinien zaoferować najlepszy dźwięk, ale fajnie byłoby gdyby ktoś potwierdził na bazie własnego odsłuchu.

Pomieszczenie ok. 30m2. Amplituner Onkyo HT-R 548.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Kurcze, nie wiedziałem, że jest jeszcze firma Pylon - tylko czy oni produkują w kraju czy tylko projektują?

Może od nich coś takiego do porównania - Pylon Pearl 20...

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2017 14:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Przemek_Bud napisał:
    No więc chciałbym wymienić stare, uszkodzone fronty w zestawie 5.0 i chciałbym, żeby to było coś produkowanego w kraju oraz nowe.
    Aby uzyskać spójne brzmienie, wszystkie elementy zestawu muszą pochodzić z jednej serii.
    Z tego co wymieniłeś, najlepiej zagra Tonsil Premium. Tam są dobre głośniki. Brzmienie tego jest na prawdę dobre jak na 1000zł.
    Przemek_Bud napisał:

Kurcze, nie wiedziałem, że jest jeszcze firma Pylon - tylko czy oni produkują w kraju czy tylko projektują?
    Szczerze to nie wiem. Dawniej jak Jujka z mamusią rozwalili Tonsil i zabrali wszystkie głośniki ze sobą, to składali z nich Pylon Pearl. Jak głośniki się skończyły, to dodali do nazwy 20 i robią to na innych głośnikach. Jednak czy robią w Polsce czy nie, to nie wiem. Jujka to cwaniak i nie zdziwiłbym się, jakby Pearl płynęły w kontenerach.

0
  • #3 22 Kwi 2017 20:26
    Przemek_Bud
    Poziom 6  

Dzięki!

Na razie i tak mam zestaw "niespójny" :) Z czasem jeśli kupię premium front to potem będę mógł dokupić satelity i centrum do kompletu.
    Jeszcze jedno - czy fronty muszą stać na podłodze, czy jeśli postawiłbym je na wysokości TV to zepsuję efekt?

0
  • #4 22 Kwi 2017 21:50
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Żeby uzyskać dobry efekt w zakresie niskich częstości, kolumny muszą stać na podłodze.

0
  • #5 14 Paź 2017 00:52
    Przemek_Bud
    Poziom 6  

No więc jakiś czas temu kupiłem te Premium (nowe) i spisują się całkiem przyzwoicie. Nawet na razie nie widzę potrzeby dokładania subwoofera.

0