Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wideodomofon Orno OR-VID-YT-1006 brak fonii

21 Kwi 2017 18:09 1779 9
  • Poziom 12  
    Witam
    W zamontowanym wideodomofonie Orno OR-VID-YT-1006 , nie słychać w domu , mówiącego ,który znajduje się przy panelu zewnętrznym przy furtce. Natomiast słychać bez problemu osobę mówiącą z domu. Wideo też bez problemów.
    Sprawdzałem mikrofon w panelu zew. omomierzem, wyszło około 4kΩ.
    Panel zewnętrzny to model typu PIN-HOLE.
    Proszę o jakieś podpowiedzi. :|
  • Poziom 16  
    Do wymiany panel zewnętrzny lub naprawy często uszkadza się tam układ ale nie pamiętam jaki dokładnie(jeśli będziesz zainteresowany to dam ci znać) mam taki panel na warsztacie z takimi samymi objawami koszt naprawy w granicach 30zł bo nowy panel 200-250zł
  • Poziom 12  
    Czy jest to ten scalak z ośmioma nogami WY3563B, UTC386.
  • Poziom 16  
    Powinny być tam dwa układy jeden utc386 i mc34118l

wideodomofon Orno OR-VID-YT-1006 brak fonii
  • Moderator Zabezpieczeń
    Być może tak właśnie jest, jak kolega pisze. Ale pewności nie ma i warto zanim się rozgrzebie panel zewnętrzny, sprawdzić czy uszkodzenie nie leży po stronie monitora. Ja kiedyś trafiłem na dwa monitory z uszkodzonym fabrycznie torem audio.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Sprawdziłem monitor pod kontem uszkodzenie i faktycznie to w nim jest problem. Otworzyłem go i mój typ padł na scalak UTC4558E ,P3NO3C (na scalaku są dwa symbole). Czy rzeczywiście to on odpowiada za fonię? Jeśli tak , to gdzie mogę kupić taką kość lub zamiennik.
  • Poziom 16  
    To jest podwójny wzmacniacz operacyjny po czym wnosisz że to jego wina.
  • Poziom 12  
    był najbliżej wejścia kabli głośnika, ale tak naprawdę to nie wiem , który to scalak. Zasugerowałem się tylko lokalizacją :D .
  • Poziom 16  
    Większość kupisz w sklepie internetowym jak wpiszesz to tylko jeden z nich ma ten układ mc34118l i lm386 a wzmacniacz to MC4558CDT ale do sprawdzenia nota katalogowa.
  • Poziom 12  
    sprawdzałem i jest tam scalak MC34018l. Czy ten mc34118l to literówka?