Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler Bluker sie leje. Jaka firma wytrzyma najdłużej?

maryann 26 Lip 2005 12:24 6482 4
  • #1 26 Lip 2005 12:24
    maryann
    Poziom 37  

Elektryczny, ma ze 6 lat i gdzieś śię zrobiła dziurka, bo bardzo powoli ale zaczęła kapać woda. Wcześniej popuściła uszczelka wokól podstawy z grzałką, ale dokręcenie pomogło. Spodziawem się, że czeka mnie wymiana, ale warto zapytać, czy fachowcy nie maja jakiejs metody by odwlec ten wydatek; cos wlać do środka, zakleic z zewnątrz??

Druga sprawa- co kupic, by wytrzymalo jak najdłużej? Ten ww to walec 59l ; z nagrzewnicą CO.

1 4
  • #2 26 Lip 2005 13:10
    Pamil
    Poziom 16  

Sądzę, że to dokręcenie uszczelki pomogło na krótko. Sprawdź dokładnie, gdzie przecieka. Nie myśl tak pesymistycznie.

0
  • #3 26 Lip 2005 13:26
    maryann
    Poziom 37  

Może nie napisałem jasno, ale zdecydowanie leje się spoza okolic uszczelki. Gdzieś pod obudową musi byc dziurka i woda wypływa na styuku obudowy i zbiornika.; w ogóle, to sprzęt wygląda na nierozbieralny tak łatwo.

0
  • #4 26 Lip 2005 14:06
    Pamil
    Poziom 16  

W niektórych bojlerach na samej górze, był zawór bezpieczeństwa, może coś z nim. Jeżeli go odłączysz od instalacji i zdejmiesz ze ściany to bez problemu (po odkręceniu kilku śrubek zdejmiesz osłonę i izolacje.
    Jeżeli jednak będzie dziura, to albo spawanie (uwaga to jest ocynk- specjalna elektroda), lub wymiana wkładu. Można zakleić klejem epoxydowym, lecz dobrze było by, założyć opaskę (ciśnienie wody 4 at, a po podgrzaniu więcej). Klej wytrzyma około 0.5 do max. 1 roku.

0
  • #5 09 Lut 2009 09:43
    maryann
    Poziom 37  

Kupiłem Aristona z trzyletnią gwarancją. Po ok. dwóch latach też zaczął delikatnie cieknąć. Byli zdziwieni podobnie jak ja, ale wymienili(wraz z montażem) na nowy, dając nową, siedmioletnią gwarancję i na razie działa. Z obsługi gwarancyjnej zadowolony jestem. Ten nowy model grzeje rewelacyjnie- tak z wężownicy jak i prądem(2kW)- bardzo szybko!

0