Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter / Przetwornica 12-230

7hebill 21 Kwi 2017 18:35 357 3
  • #1 21 Kwi 2017 18:35
    7hebill
    Poziom 10  

Witam,
    Mam taki problem otóż mam z Chin co prawda inverter 12 na 230 1500w, poniekad jest calkiem spoko ale zastanawiam sie jak dodac jej mocy na start. Otoz podlaczam odkurzacz, maly kompresorek czy tez klucz do kol i.. Generalnie jest na poczatki warkniecie, kolejne i kolejne coraz szybciej i zaskakuje i potem leci jak szalony. Tylko zastanawiam sie jak zrobić by odkurzacz np odpalal sie bez tego rozruchu dlugiego gdzie np przy kluczy pneumatycznym bodajze 450w jest to niedopuszczalne by na starcie sie musial rozkręcać ;)

• Pomocny post
    #2 22 Kwi 2017 11:47
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Sporo odbiorników przy starcie ma 3-5 większy pobór prądu. Inwerter może mieć 1500W max. Kolejna rzecz to cosφ. To, że np. silnik ma moc 500W, to nie znaczy że tyle pobiera z sieci. Będzie pobierać np. 700VA. Sużo zależy od konstrukcji, obciążenia.
    Sama przetwornica może mieć sprawność w okolicach 80%. Jak podłączysz obciążenia 900W, to prąd pobierany z akumulatora będzie w okolicach 95A. Na taki prąd muszą być odpowiednie przewody (wymagany przekrój).

• Pomocny post
    #3 22 Kwi 2017 14:25
    jarek_lnx
    Poziom 43  

A może by zastosować softstart. Układ który ograniczy prąd rozruchowy na tyle żeby przetwornica sie nie wyłączyła, a urządzenie wystartowało.

• #4 25 Wrz 2017 00:22
    7hebill
    Poziom 10  

Generalnie problemu nie rozwiązałem gdyż się zwyczajnie nie opłaciło ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME