Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodbiornik uniwersalny PROXIMA

21 Kwi 2017 19:19 1026 7
  • Poziom 14  
    Witam,

Kupiłem na portalu aukcyjnym radioodbiornik uniwersalny firmy PROXIMA, rzekomo do pilotów firmy FAAC. W aukcji nie było wspomniane o częstotliwości.
    Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html - p.3.1.18.

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę i chciałem zaprogramować swój pilot. Bez skutecznie...
    Po czasie zorientowałem się że pilot działa na częstotliwości 858 Mhz, a radioodbiornik na 433Mhz

Czy to ja mam nowy typ pilot?? Firma FAAC zmieniła częstotliwości?? Model mojej automatyki to e024s , a napęd model 314.
  • Poziom 18  
    Pilotów FAAC jest 3 rodzaje i teraz pytanie co ty masz, na radiu z Proximy powinno być oznaczenie co to za radio, bo jak to jest uniwersalne to też jest dedykowane pod konkretne piloty
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Potwierdzenie dla przysłowia: "Mądry Polak po szkodzie"
    ... Trzeba było najpierw zapytać lub przejrzeć sieć, a potem zamawiać.
    Masz jeszcze opcję zwrotu towaru jeżeli nie minęło 14 dni.

Morcinek92 napisał:
    Czy to ja mam nowy typ pilot?? Firma FAAC zmieniła częstotliwości?? Model mojej automatyki to e024s , a napęd model 314.

Nic nie zmieniła... Już dawno miała w ofercie ten "nowy typ". Model automatyki nie ma tu nic do rzeczy.
    W aukcji mógł być podany model nadajnika - i to wystarczy. Ty jako kupujący powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz. W przypadku wątpliwości jest opcja "zadaj pytanie sprzedającemu" lub jest podany kontakt telefoniczny.
    Ale tak jak pisałem wcześniej, towar możesz zwrócić w przeciągu 30 dni (ale oświadczenie woli o rezygnacji z zakupu na odległość musisz złożyć mailem lub pisemnie pocztą w przeciągu dni 14-u).
  • Poziom 14  
    @Marek J.

Nie zgadzam się z Tobą..
    Źle wstawiłem link, więc został on usunięty. Ale w aukcji było napisane:

Przedmiotem niniejszej aukcji jest odbiornik radiowy PROXIMA NM. Obsługuje jednocześnie piloty: CAME Space, NICE Smilo, FAAC Fix, FAAC RC, BFT, Beninca, Wiśniowski, Inel, Solo, Key, Tousek, DTM, Normstahl, Hato i wiele innych.

Więc skąd ja, jako nowy posiadacz automatyki firmy FAAC miałem wiedzieć, że producent wypuścił na rynek piloty o dwóch różnych pasmach częstotliwości ?

Tak masz rację mogłem zapytać sprzedającego. Ale powinny takie podstawowe parametry być wypisane w opisie aukcji. Gdybym wiedział, że są dwie różne częstotliwości pilotów firmy FAAC pewnie bym zapytał :).
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Niestety sterowniki zewnętrzne proxima NM są produkowane w jednym z 25 systemów kodowania, więc nieścisłość wynika ze strony sprzedającego a nie producenta, jak zobaczysz na allegro przy każdym jest napisane do jakiego systemu jest dedykowany, spróbuj zamienić radio u sprzedawcy, jak się nie uda niestety zakup drugiego. Natomiast na radiu na firmowej naklejce powinno być kilka liter po nazwie radia po których identyfikujesz do czego jest przystosowany.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedź. Zgadzam sie, na stronie producenta produktu jest napisane że potrzebuję model NW .

Np taki:

Link

Także problem się rozwiąże w poniedziałek. Zadzwonię do sprzedającego i wymienię produkt na poprawny.

Dziękuję za zainteresowanie
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Co do linku, to został usunięty nie dlatego że źle wstawiony, tylko że był do aukcji (krótkotrwały charakter strony).
    Nie musisz się ze mną zgadzać. Jesteś bywalcem Elektrody nie od wczoraj, więc zadanie pytania przed zakupem nie stanowiło problemu. Ponadto piszesz:
    Morcinek92 napisał:
    Po czasie zorientowałem się że pilot działa na częstotliwości 858 Mhz, a radioodbiornik na 433Mhz
    .
    Nie ma takiej możliwości. Nadajnik i odbiornik muszą pracować na tej samej częstotliwości, która jest nadrukowana łącznie z typem na rewersie twoich pilotów.
    Czy jak tankujesz samochód to też lejesz benzynę do diesel-a? Przecież jedno i drugie to paliwo. Czy jak ktoś kupuje filtr do wody który pasuje do brita i dafi to też bierze pierwszy lepszy który ma napis dafi i później jest zły, że dafi produkuje kilka modeli dzbanków filtrujących..
    Sorki że tak obrazowo wyjaśniam, ale chodzi mi o to abyś zrozumiał.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Marku pisząc:

Cytat:

Radioodbiornik - miałem na myśli ten firmy PROXIMA :)
    Ja wiem, że radioodbiornik firmy FAAC działa na tej samej częstotliwości co pilot :)
    Ale dziękuję za pomoc :) na przyszłość będę bardziej czujny przed zakupem :)

Miłego dnia.