Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku

Kariya 21 Kwi 2017 19:25 1107 5
  • #1 21 Kwi 2017 19:25
    Kariya
    Poziom 12  

Mam problem z konwerterem Model CX-KV1, takim jak na zdjęciach.

Postanowiłem podłączyć laptopa Lenovo L430 z TV: Samsung UE32EH4003.

Zakupiłem właśnie ten sprzęt + kabel jack-jack do podpięcia dźwięku.
    Kabel jack podpiąłem pod wyjście słuchawkowe, reszta tak jak na zdjęciach pod konwerter a konwerter z TV poprzez HDMI.

Po podłączeniu obraz jest przesyłany, natomiast nie mam dźwięku w TV. Muszę wypiąć kabel jack z kompa i wtedy dźwięk leci z lapka (złącze słuchawkowe na pewno jest ok bo sprawdzałem podpinając słuchawki).

Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku

Edit: Teraz podjechałem do rodziców i podpiąłem pod TV: Samsung UE32ES5500 - Wszystko działa bardzo ładnie, łącznie z dźwiękiem.
    Wygląda więc na to, że to mój TV nie potrafi sobie z tym poradzić - pytanie tylko dlaczego ?
    Przez HDMI idzie też przecież dźwięk z dekodera UPC - sprawdzałem na wszystkich złączach i jest ok, a w przypadku lapka nie ma dźwięku.

0 5
  • #3 22 Kwi 2017 13:32
    Kariya
    Poziom 12  

kabel jack-jack łączy laptopa z konwerterem, potem z konwertera do TV wszystko idzie już poprzez HDMI. Tak jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=nxYx9ITwb7w

Tak jak pisałem wcześniej - u rodziców na Samsungu UE32ES5500 wszystko działa jak należy.

U mnie w domu na Samsungu UE32EH4003 przesyłany jest tylko obraz. Tak jakby TV nie był w stanie odebrać dźwięku z konwertera przesyłanego przez HDMI. Wiem, że jest to bardzo prosty TV, ale żeby aż tak by nie poradzić sobie z konwersją sygnału ?

http://image.darty.com/hifi_video/televiseurs..._ue32eh4003_led_k1208023628868D_210028517.jpg

0
  • #4 22 Kwi 2017 14:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy kolega sprawdził ustawienia dźwięku w swoim telewizorze?

Jest tam opcja "HDMI Audio Format" - być może jest ustawiona na "sztywno" na Dolby Digital.
    Niech kolega ustawi na "Auto" o ile taka opcja jest.

Piszę, "O ile" bo instrukcja onego telewizora nie podaje możliwych ustawień,
    także tylko mogę domniemywać, że taka opcja być była powinna.

0
  • #5 22 Kwi 2017 22:00
    Kariya
    Poziom 12  

Niestety nie ma, ten telewizor jest bardzo "podstawowy", nawet nie ma wyjścia jack tak żeby podpiąć do niego słuchawki. Poniżej zdjęcie dostępnych opcji w menu "Dźwięk"

Samsung UE32EH4003 + konweter CX-KV1 - Jest obraz, brak dźwięku

0
  • #6 23 Kwi 2017 02:01
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmmm,

Na miejscu kolegi sprawdziłbym parę rzeczy:

Kariya napisał:
    u rodziców na Samsungu UE32ES5500 wszystko działa jak należy.

Nie posiadam telewizora firmy Samsung, ale sądzę, że mają one funkcję wyświetlania danych technicznych odbieranego obrazu i audio w danej chwili tj. np. rozdzielczość i system audio.
    Prosze sprawdzić, jaki system audio jest pokazywany na tym Samsungu, kiedy podłączony jest ten konwerter.
    To samo uczynić kiedy konwerter podłączony jest do posiadanego Samsunga.
    Kariya napisał:
    Przez HDMI idzie też przecież dźwięk z dekodera UPC

W owym dekoderze sprawdzić, jaki jest ustawiony format audio i dla celów testowych zmienić go na inny np. na PCM. O ile taka opcja jest możliwa.

Staram się tu sprawdzić, czy telewizor ma możliwość odbioru różnych standardów audio.
    Jest on naprawdę "ubogi" i być może nie daje rady z formatem audio wysyłanym przez ten konwerter.

I na koniec - może wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych. W wielu przypadkach to pomaga.

0