Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nierowna praca silnika - nissan primera 2.0 p12

21 Kwi 2017 19:49 1002 6
  • Poziom 2  
    Samochod nissan primera 2.0 p12 jak jest zimny i go uruchomie trzesie sie i pracuje nierowno oraz brak mu mocy i nie wchodzi tak na obroty jak powinien. Za jakis czas pojawia sie kontrolka usterki silnika. Jak samochod sie nagrzeje to zaczyna pracowac normalnie i kontrolka silnika gasnie.

Dodam ze wymienialem uszczelke pod glowica, czyscilem przepustnice, synchronizowalem, swiece wymienione na nowe teraz pojawil sie taki problem. Co moze byc przyczyna?
  • Poziom 3  
    Chodzi na ssaniu na zimnym? Może czujnik temperatury padł?
  • Poziom 18  
    motoluk1 napisał:
    Samochod nissan primera 2.0 p12 jak jest zimny i go uruchomie trzesie sie i pracuje nierowno oraz brak mu mocy i nie wchodzi tak na obroty jak powinien. Za jakis czas pojawia sie kontrolka usterki silnika. Jak samochod sie nagrzeje to zaczyna pracowac normalnie i kontrolka silnika gasnie.

Dodam ze wymienialem uszczelke pod glowica, czyscilem przepustnice, synchronizowalem, swiece wymienione na nowe teraz pojawil sie taki problem. Co moze byc przyczyna?

Witam,

Trzeba podjechać do mechanika w celu weryfikacji błędów w CPU.
    Wróżenie z fusów i szklana kula mówi jedź do mechanika bo pod tą ikoną kryją się wiele rzeczy. 😉
    Lepiej zdiagnozować a nie wymieniać kolejnych części 😉
  • Poziom 2  
    wczesniej chodzil na ssaniu a dzisiaj nie zrwocilem uwagi. moze to byc przyczyna. musze to jutro sprawdzic. Tym bardziej ze byl wczesniej jakis problem z wtyczka tego czujnika. dziekuje jak sprawdze to sie odezwe

Dodano po 2 [minuty]:

tak tylko jak zimny jest silnik to blad wyskakuje pozniej znika:))
  • Poziom 2  
    raiderr napisał:
    Chodzi na ssaniu na zimnym? Może czujnik temperatury padł?

Sprawdzałem chodzi na ssaniu...

Dodano po 5 [minuty]:

Odczytałem bledy; 0303 oraz 1614. problem na trzeci cylindrze i chyba z immobilaizerem . Łatwiej było by stwierdzić gdyby ten blad pojawial się caly czas, a on jest tylko na zimnym silniku i to przy piatym badz dziesiątym uruchomieniu i jak się przełaczy na gaz jest ok i blad znika.
  • Poziom 42  
    motoluk1 napisał:

Jak to zweryfikowałeś ...w układach wtryskowych można by powiedzieć że ssania nie ma jako takiego...jakie masz parametry silnika...
  • Poziom 2  
    autoas napisał:
    motoluk1 napisał:

Jak to zweryfikowałeś ...w układach wtryskowych można by powiedzieć że ssania nie ma jako takiego...jakie masz parametry silnika...

silnik jak jest zimny ma obroty ok 1400 . tylko tak. jak to powinienem zrobić?