Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- vw passat b5 1.6 nie otwierające się drzwi i szyba

Bazalt94 21 Apr 2017 19:54 1461 4
    Bazalt94
    Level 11  
    Witam, mam następujący problem:
    po zakupie passata b5 z 96r nie otwierała sie szyba przednia pasażera oraz był problem z domykaniem drzwi tylnych prawych pasażera.
    Po jakimś czasie drzwi się zablokowały całkowicie, centralny zamek nie otwierał ich.
    Przeszukałem internet w celu porad na temat otwarcia drzwi, otworzyłem je poprzez odpięcie wtyczki przy drzwiach i poprowadziłem dwa przewody od akumulatora do wtyczki, zamykałem i otwierałem owymi przewodami aż się powiodło.
    Rozumiem że siłownik centralnego zamka jest do wymiany, wtyczki nie zakładałem na miejsce.
    W dniu dzisiejszym dotknąłem przycisku od owej szyby i się otworzyła, silniczek pracuje dość głośno i nie zawsze zareaguje.
    Czy te elementy mogą mieć na siebie jakiekolwiek działanie? W jaki sposób to jest podłączone?
    Wszystko tyczy się prawej strony samochodu
    T.ZIOMO
    Level 12  
    Częstą bolączką b5 jest kabloteka po stronie kierowcy pod siedzeniem lub wtyczka między słupkiem a drzwiami . Warto to sprawdzić bo dzieją się tam dziwne sprawy { woda , śniedź , przerwane kable}.
    Bazalt94
    Level 11  
    Szyba od mojego ostatniego wpisu działała dosłownie jak sobie chciała, jeden dzien wszystko w porządku, na drugi brak reakcji.
    Teraz przy słupku zdjałem tą gume, ale tam nie ma wtyczki tak jak w drzwiach tylnych, sam przewód. Tak jest oryginalnie?
    Jeszcze jedno, gdy wciskam przycisk a szyba sie nie otwiera to słychać takie cyknięcie w drzwiach (wd. mnie prąd do silniczka dochodzi).
    pod siedzenia zaglądałem, żadnych przewodów ani modułu tez nie jestem w stanie zlokalizować.
    Edit:/
    Jeszcze teraz zdjąłem tą listwe boczną i zajrzałem pod wykładzine, nie widać tam śladów wilgoci ani nic w tym stylu, przewody w stanie dobrym.
    diablo23248
    Level 28  
    Pod nogami przed siedzeniem kierowcy jest tzw moduł komfortu. Wykładzinę trzeba odchylić dosyć sporo. Moduł zamknięty jest w plastikowej obudowie. Jeśli kable miedzy słupkami a drzwiami są ok szukaj tam lub w samym mechanizmie podnoszenia szyby. Mogły się splątać linki i silnik nie ma siły ruszyć. Cały mechanizm do kupienia na znanym portalu aukcyjnym za niewielkie pieniądze.
    Bazalt94
    Level 11  
    w tym module komfortu wszystko wygląda dobrze, skupiłem sie na rozebraniu drzwi.
    ktoś przyspawał blache do prowadnic szyby, wiec mniemam ze prowadnice sie nieco powichrowały.. troche udało mi sie wyprostować, zlałem wszystko wd40 i na razie chodzi.
    dysponuje ktoś zdjęciami po ściągnięciu tapicerki? chodzi mi o to jak powinny być zamontowane prowadnice szyby? bo na zwykłe śruby i migomat to nie wierze że niemcy składali..