Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LenovoY580 Compal La-8002P 1A - Wymiana kości biosu i jej zaprogramowanie

21 Kwi 2017 19:56 585 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Korzystałem z modowanego BIOS-u, ale okazało się, że po zmianie jakiejkolwiek opcji BIOS się psuje i trzeba go programować programatorem. Kupiłem programator CH341A i klamrę. Zaprogramowałem BIOS, ale wsadem znalezionym w internecie, bo moją kopię zapasową trzeba wgrywać z poziomu systemu.
    Po próbie przywrócenia backupu z poziomu systemu znowu coś się posypało i znowu wróciłem do programatora ale tym razem klamra zaczęła spadać i kości nie chciały dać się zaprogramować.
    Tutaj niestety wpadłem na zły pomysł i zdecydowałem się na nowe kości.
    Oryginalnie zamontowane były kości Eon EN25Q32B oraz EN25Q16B. Udało mi się kupić pamięci EN25QH32A oraz EN25Q16H i tu jest problem bo druga z pamięci jest mniejsza (150mil), ale podobno jest kompatybilna. Jednak po wlutowaniu i programowaniu BIOS nie wstał. Mam jeszcze bliźniacze pamięci marki Winbond, które też były montowane w Y580, czy jest sens z nimi próbować? Co doradzacie? Chciałbym uniknąć wymiany płyty.
  • Spec od komputerów
    Zaprogramuj oryginalne kości tylko nie z klipsa tylko w podstawce.

• Spec od komputerów
    Kości 150 mils teoretycznie są kompatybilne - ale przy tej cenie kości po co kombinować.
    Kości trzeba zaprogramować odpowiednimi wsadami - to co jest dostępne powszechnie w internecie często nie działa prawidłowo.
  • Poziom 9  
    boro1234567 napisał:
    Zaprogramuj oryginalne kości tylko nie z klipsa tylko w podstawce.

Oryginalne kości już chyba nie nadają się do zaprogramowania, a nawet jeśli się nadają to programator wykrywał je tylko gdy były wlutowane w płytę , a laptop był podłączony do zasilacza. Na podstawce nic nie wykrywa.

sk1977 napisał:
    Kości 150 mils teoretycznie są kompatybilne - ale przy tej cenie kości po co kombinować.
    Kości trzeba zaprogramować odpowiednimi wsadami - to co jest dostępne powszechnie w internecie często nie działa prawidłowo.

Potrzebowałbym kości 209 mil, a takich nie udało mi się nigdzie znaleźć. Co do wsadów to na pewno są prawidłowe bo raz udało mi się przy ich użyciu zaprogramować kości.
  • Spec od komputerów
    Ploom napisał:
    Na podstawce nic nie wykrywa.

A zasilanie kości prawidłowe? Bo z tego wynika, że nie.

• Spec od komputerów
    Ploom napisał:
    Potrzebowałbym kości 209 mil, a takich nie udało mi się nigdzie znaleźć

200mils, nie 209. Szukaj po oznaczeniu kości. Te kości są dostępne np. na znanym portalu aukcyjnym.

Dodatkowo masz w tej płycie KB9012 i on też jest programowalny.

Mogłeś uszkodzić programator zabawami z klamerką i dlatego nie programuje.

Ploom napisał:
    Co do wsadów to na pewno są prawidłowe bo raz udało mi się przy ich użyciu zaprogramować kości.
    - to o niczym nie świadczy.Kość możesz zaprogramować dowolnym plikiem (np. fragmentem filmu) - ale na tym laptop nie wstanie lub nie będzie działał prawidłowo.
    Prawidłowy wsad to odpowiedni plik (lub pliki jeśli są 2 kości) dla Twojej płyty.
  • Poziom 9  
    Znalazłem tylko dwie aukcje z kośćmi EON i to z innym modelem. A co do wsadu to miałem na myśli to, że już raz zaprogramowałem nim kość i laptop wstał. Niestety nie wyszła mi próba wgrania kopii mojego oryginalnego BIOSu (nie mam jej w wersji na programator) i znowu musiałem wrócić do programatora.
    Czy kości Winbond W25Q32 W25Q16 mogą posłużyć za zamienniki dla kości EON ?? Te płyty występowały również z kośćmi Winbond.

• Spec od komputerów
    Ploom napisał:
    Czy kości Winbond W25Q32 W25Q16 mogą posłużyć za zamienniki dla kości EON ??
    - Tak.
    Masz jeszcze programowane KBC - on odpowiada za start laptopa - jeśli jest uszkodzony wsad programowanie kości może nie dać efektu.
  • Spec od komputerów
    Ploom napisał:

Czy kości Winbond W25Q32 W25Q16 mogą posłużyć za zamienniki dla kości EON ??

Tak.
  • Poziom 9  
    To ja jeszcze dzisiaj spróbuje zaprogramować i wstawić kości Winbond i dam znać co i jak. KBC już niestety przerasta moje możliwości.
  • Poziom 31  
    Ploom napisał:
    KBC już niestety przerasta moje możliwości.

Można zamówić zaprogramowany w kochambasię.pl
    Jaki problem ze sprzętem bo niewiele wiadomo, jak doszło do uszkodzenia?