Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother 9460 - Paski na wydruku, "trzeszczy" przy wydruku

22 Kwi 2017 09:34 792 5
  • Poziom 12  
    Witam,
    po raz pierwszy mam styczność z drukarką laserowa i chciałbym zasięgnąć porady.

Pierwszy - przy wydruku robi paski. Nie są one wyraźne. Ponadto wydruk jest bardzo ciemny i momentami robi się jasny. Co obstawiacie - wałek czy bęben? Jakiś pomysł jak to naprawić? Przeczyścić czy coś jeszcze?

Druki - skrzypi przy wydruku i przeładowywaniu, tak jakby gdzieś nie było nasmarowane(tak zrywa). Co to może być? Jest tam jakiś pasek?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Wszystko fajnie, tylko to jest urządzenie drukujące w kolorze. Te paski są widoczne przy wszystkich kolorach jednakowo, czy tylko któryś pojedyńczy kolor tak robi ? Co do skrzypienia, to trzeba szukać przy ściągniętych obudowach miejsca skąd dochodzi niepokojacy odgłos i nasmarować elementy mechaniczne tam będące.
  • Poziom 12  
    Przy wszystkich - co ciekawe na wydruku kolejne skupiska pasków są oddalone od siebie w mniej więcej równej odległości(5cm), ale nie są one identyczne.

Co do szukania to Brother ma mechanizm który nie pozwala na druk jeśli coś jest zdjęte
  • Poziom 20  
    Po zdemontowaniu obu boków obudowy drukarka normalnie pracuje i można lepiej usłyszeć wszelkie skrzypienia. Jeśli odstępy między paskami mają ok 5cm to jest coś nie tak z wałkami magnetycznymi w zespołach tonerów. Najlepiej podmienić tonery na inne, nawet puste i zobaczyć jak będzie drukować.
  • Poziom 12  
    Brother 9460 - Paski na wydruku, "trzeszczy" przy wydruku Brother 9460 - Paski na wydruku, "trzeszczy" przy wydruku Brother 9460 - Paski na wydruku, "trzeszczy" przy wydruku

jakość wydruku normalna w razie pytań

a tutaj film

EDIT:
    Tonery były wymieniane niedawno
    EDIT2:
    Przy wydruku tekstu można zauważyć czarne paski, ale nie jest ich strasznie dużo - są to bardziej zabrudzenia

Dodano po 18 [godziny] 24 [minuty]:

Brother 9460 - Paski na wydruku, "trzeszczy" przy wydruku

Przeczyściłem tonery i zauważyłem, że na przeźroczystym pasku obok wałka przy kolorze czarnym jest lekkie wgniecenie. Sama operacja nic nie dała, ale załączam kolejny skan w celu zdiagnozowania problemu