Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres delonghi perfecta - Komunikat zbyt drobno zmielona kawa wyreguluj młynek

22 Kwi 2017 09:58 2613 19
  • Poziom 10  
    Witam,
    Pojawia mi się dość często w/w komunikat co może byc przyczyna opisanego. Podejrzewam że przepływomierz gdzie on się znajduje i jak go wymienić? Za wszelkie info. z góry dzięki
  • Specjalista AGD
    Przepływomierz znajduje się na dole w tyle ekspresu. Jest mocowany do obudowy i zabezpieczony odpowiednia podkładką, która się blokuje. Od góry wpinana jest wtyczka.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem przepływomierz jest drożny
  • Specjalista AGD
    raf2 napisał:
    Sprawdzałem przepływomierz jest drożny

Opisz dokładnie jak się zachowuje ekspres. Co ile kaw jest ten komunikat i kiedy najczęściej występuje? Jaka kawa, jak wyglądają krążki (daj foto dobrej jakości). Czy na kawie sypanej też występuje ta usterka?
  • Poziom 16  
    Witam. Jeśli wodę nalewa normalnie to proponuję wyjąć zaparzacz, odkręcić sitko z tłoka i wyczyścić i to samo z zaworkiem pod sitkiem w tłoku- to na początek. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Teraz robi się to często, zaparzam kawę sypaną. Ok wyczyściłem to sitko ale dalej to samo. Teraz w ogóle nie idzie nic zrobić.

• Specjalista AGD
    Zapewne gdzieś masz zablokowany układ wody. Jeżeli odkamienienie sprzętu nie pomoże trzeba mechanicznie skontrolować poszczególnie cały układ wody.
  • Specjalista AGD
    raf2 napisał:
    Znalazłem coś takiego u mnie jest identycznie
    https://www.youtube.com/watch?v=K_hLLsxx3_o

Bzdura!. Na filmiku nie słychać pracy pompy w cyklu robienia kawy. A elektrozawór, który pokazują, żeby wymienić, to elektrozawór upustowy (najczęściej podczas i po spienianiu mleka, powoduje, że namiar wody / para po skończeniu cyklu jest wypuszczana na skraplacz. a następnie do pojemnika ociekowego). Gdyby był wadliwy, to takiego komunikatu by nie było, bo woda miała by ujście.

Jeżeli w Twoim przypadku pompa pracuje, ale nie umie przecisnąć, to wlej mocniejszy roztwór odkamieniacza i kilka razy zrób płukanie przez wylot kawy. Normalne odwapnienie nie odkamienia całego układu i często kamień tworzy się na zaworze (można rozebrać ekspres i wyczyścić, ale zazwyczaj odwapnienia na taka usterkę pomaga.
  • Poziom 16  
    Witam. Jak napisał MARCIN.SLASK nie odpala pompa więc j/w ew.do sprawdzenia moduł sterowniczy ( kondensatory wokół scalaka w przetwornicy jak i sama przetwornica i obwód zasilania młynka ale to opcjonalnie) w delongchi zdarzało się wysypanie modułu.
  • Poziom 10  
    MARCIN.SLASK napisał:
    raf2 napisał:
    Znalazłem coś takiego u mnie jest identycznie
    https://www.youtube.com/watch?v=K_hLLsxx3_o

Bzdura!. Na filmiku nie słychać pracy pompy w cyklu robienia kawy. A elektrozawór, który pokazują, żeby wymienić, to elektrozawór upustowy (najczęściej podczas i po spienianiu mleka, powoduje, że namiar wody / para po skończeniu cyklu jest wypuszczana na skraplacz. a następnie do pojemnika ociekowego). Gdyby był wadliwy, to takiego komunikatu by nie było, bo woda miała by ujście.

Jeżeli w Twoim przypadku pompa pracuje, ale nie umie przecisnąć, to wlej mocniejszy roztwór odkamieniacza i kilka razy zrób płukanie przez wylot kawy. Normalne odwapnienie nie odkamienia całego układu i często kamień tworzy się na zaworze (można rozebrać ekspres i wyczyścić, ale zazwyczaj odwapnienia na taka usterkę pomaga.

Robiłem to zarówno przez dyszę z wodą jak i dyszę przez które leci kawa i nie pomogło. Generalnie jak wcześniej przy włączeniu startował tak teraz w ogóle nic nie można zrobić

Dodano po 17 [godziny] 37 [minuty]:

Okazało się że był walnięty przepływomierz
  • Poziom 10  
    Jak zmienić smak kawy przy jej robieniu wykorzystując kawę mieloną?
  • Poziom 6  
    Witam!! U mnie jest podobnie ,zaczęło się od tego ,ze w sobotę wyskoczył mi komunikat by odkamienic,miałam imprezę urodzinowa w domu i szczerze nie miałam kiedy tego zrobić ,Wiec po zrobieniu kulki kaw ,dopiero zrobiłam odkamienie na następny dzień , po skończeniu odkamienia ,wyskoczył komunikat by wymienić filtr ,tak tez zrobiłam. Wszytsko śmigało ,mama zrobiła sobie potem kawę ,a nawet 2 lub 3 i na wczoraj chciałam zrobić latte i spienilo się tylko mleko ,kawę młynek zmielal,ale nie leciała ,pokazał
    Się komunikat ,ze jest za drobno zmielona kawa i tak ze 3 razy,potem
    ,ze odwód wody jest pusty i teraz już nic nie można zrobić ...

• Specjalista AGD
    travcia154 napisał:
    Witam!! U mnie jest podobnie ,zaczęło się od tego ,ze w sobotę wyskoczył mi komunikat by odkamienic,miałam imprezę urodzinowa w domu i szczerze nie miałam kiedy tego zrobić ,Wiec po zrobieniu kulki kaw ,dopiero zrobiłam odkamienie na następny dzień , po skończeniu odkamienia ,wyskoczył komunikat by wymienić filtr ,tak tez zrobiłam. Wszytsko śmigało ,mama zrobiła sobie potem kawę ,a nawet 2 lub 3 i na wczoraj chciałam zrobić latte i spienilo się tylko mleko ,kawę młynek zmielal,ale nie leciała ,pokazał
    Się komunikat ,ze jest za drobno zmielona kawa i tak ze 3 razy,potem
    ,ze odwód wody jest pusty i teraz już nic nie można zrobić ...

Tzn. ? To stwierdzenie czy został gdzieś napotkany problem podczas naprawy ?
  • Poziom 6  
    Próbowałam naprawiać na swój sposób ,ale widocznie tylko pogorszyłam sprawę ,bo wciskałem ciagle by zrobić espresso ( ze 3 razy) jak pojawił się komunikat o tych ziarnach ,aż do moment aż wyskoczył nowy komunikat o tym obwodzie i już nawet nie mogłam nic zrobić ,a chciałam zrobić odkamienianie ( bo przeczytałam u Was na forum ) by pierwsze to zrobić ...

• Specjalista AGD
    Proszę spróbować uruchomić bez filtra wody, jak nie pomoże - Rozkręcić ekspres i szukać blokady w układzie wody.
  • Poziom 6  
    Uruchowilam bez filtra wody i jest dokładnie to samo ,Wiec jak ja mam się zabrać do tej naprawy - szczerze mówią to dla mnie czeski film - czy ja będę umiała to naprawić ??

• Specjalista AGD
    travcia154 napisał:
    ...czy ja będę umiała to naprawić ??

No bez żartów..
    Proszę Pani.. A czy ja będę w stanie naprawić samochód mojego sąsiada? Odpowiedz jest taka sama jak na pani pytanie..

Naprawdę nie wiem jakie posiada pan i zdolności manualne jakie narzędzia posiada i sposób logicznego myślenia..

Podpowiadam - rozkręcić ekspres i po kolei sprawdzać drożność układu wody..
  • Poziom 6  
    No dobrze ,Wiec wezmę się za to ,z góry wielkie dzięki
  • Poziom 10  
    Jak smarować moduł zaparzający bo ostatni coś trochę piszczy?