Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik ruchu z powiadomieniem

22 Kwi 2017 10:06 1716 6
  • Poziom 7  
    Witam,
    Poszukuję czujnika ruchu lub kamerki, która będzie powiadamiała o ruchu, wysyłając sygnał np. dźwiękowy lub obraz do urządzenia umieszczonego 20 metrów dalej w domu lub najlepiej przy breloku przy kluczach. Może to być na np. sygnał radiowy albo w jakiś inny, dowolny sposób.
    Prowadzę działalność rolniczą, i nie chce mi się wiecznie patrzeć za klientem, dlatego pomyślałem że może byłby jakiś sposób na powiadomienie mnie gdy pojawi się jakiś klient.
    Albo gdzie znajdę chociaż breloki z odbiornikiem radiowym i sygnalizacją dźwiękową? Nie mogę tego nigdzie znaleźć. znalazłem na allegro czujkę z odbiornikiem radiowym ale to duża skrzynka i ciężko mi by było nosić coś takiego ze sobą.
    Wiem że są takie urządzenia bezprzewodowe, tylko nie bardzo wiem gdzie coś takiego kupić.
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Witam
    walkingdead napisał:
    Poszukuję czujnika ruchu lub kamerki, która będzie powiadamiała o ruchu, wysyłając sygnał np. dźwiękowy
    Można np.urządzenie o tytule z aukcji na allegro
    1. "BEZPRZEWODOWY ALARM SMS GSM PODSŁUCH CZUJNIK RUCHU"(114zł). Odległość od sensora do odbiornika jest taka jaki jest zasięg telefonu komórkowego.
    czujnik ruchu z powiadomieniem czujnik ruchu z powiadomieniem czujnik ruchu z powiadomieniem czujnik ruchu z powiadomieniem
    Info z aukcji nr. 5173879814

2. "Bezprzewodowy system alarmowy GB3400" (58zł) odległość sensora od odbiornika 120m w terenie otwartym.
    czujnik ruchu z powiadomieniem czujnik ruchu z powiadomieniem czujnik ruchu z powiadomieniem
    Info z aukcji nr.5961063174
    itd......
  • OptexOptex
  • Poziom 7  
    Tylko że tak :
    dostanę kociokwiku jak mi będą smsy przychodziły od czujnika ruchu 80-100 razy na dzień za każdym razem gdy jakiś pojazd pojawi się w polu obserwowanym przez czujnik.

A druga sprawa to taka że oglądałem takie zestawy z normalnymi odbiornikami, ale te odbiorniki są za duże aby nosić je ze sobą. Chciałem jakiś odbiornik w formie np. breloczka do kluczy. Czy to tak dużo aby coś takiego zrobić? wystarczy mini odbiornik radiowy z sygnałem dźwiękowym, abym zawsze mógł mieć coś takiego przy sobie.
  • Poziom 34  
    Breloczek do kluczy wydaje dość cichy dźwięk. Jeśli będziesz miał go w kieszeni i będzie głośno to nic nie usłyszysz. Czy dopuszczasz użycie telefonu do powiadamiania ? Ma on duży głośnik i tzw. wibrację.
  • Poziom 7  
    Jeśli by to było w formie komunikatu a nie smsa to tak. Krew by mnie zalała jakbym dostawał smsa za każdym razem gdy ktoś przyjechał do sklepu.

Nie przeszkadza mi że byłby to dość cichy dźwięk. Wystarczyłyby nawet dwa-trzy pipniecia żebym wiedział że ktoś przyjechał.
  • Poziom 34  
    1. Są takie breloczki z interfejsem Bluetooth Low Energy. Reklamowane są np. jako lokalizator kluczy. Można z takim breloczkiem nawiązać połączenie i włączyć w nim pikanie oraz miganie diodą LED. Standardowo stroną nawiązującą połączenie jest aplikacja w smartfonie. Nie ma żadnych przeszkód aby identyczne działanie wykonał czujnik ruchu. Obawiam się jednak, że nie znajdziesz gotowego produktu realizującego potrzebną funkcjonalność.
    2. Rolę takiego powiadomienia z p.1 może również pełnić smartfon. Wymaga to jednak włączenia w nim rozgłaszania BLE. To niestety jest możliwe tylko w nowych modelach z systemem Android (chyba od wersji 5 lub 6). Do współpracy z takim smartfonem można już znaleźć gotowe urządzenia wysyłające powiadomienia.
    3. To co napisałem w p.2 można zrealizować też w starych smartfonach z Androidem od wer. 4.3. Niestety mogą pojawiać się opóźnienia. Tzn. powiadomienie może dotrzeć po 30-40 sek. od chwili powstania alarmu w przypadku dedykowanej aplikacji lub nawet po kilku minutach w przypadku systemowej funkcji.
    Istnieje obejście tego problemu. Nie jest jednak energetycznie oszczędne i działa na mniejszą odległość. Zobacz różnego rodzaju alarmy np. do roweru, bagażu itp z interfejsem BLE.
  • Poziom 31  
    walkingdead napisał:
    dostanę kociokwiku jak mi będą smsy przychodziły
    No to może być buzzer.
    walkingdead napisał:
    ale te odbiorniki są za duże aby nosić je ze sobą
    No to trzeba poszukać coś mniejszego.
    walkingdead napisał:
    Czy to tak dużo aby coś takiego zrobić?
    No szanowny kolego czyżby to były pretensje , że jeszcze nikt nie udzielił pomocy ?
    Jeżeli tak to źle kolega trafił !
    Przypuszczam jednak , że nie. Jak tak to możemy jechać dalej.
    Proponuję zmontować zestaw :
    1. Zwykły czujnik ruchu o zasięgu takim jaki jest potrzebny np.10 lub do 20m.
    2. Lokalne radiopowiadomienie z Kitu AVT1468 (zasięg ok.150m)
    czujnik ruchu z powiadomieniem
    3. Jakieś obudowy.
    Zasada działania :
    a) gdy czujnik ruchu zarejestruje ruch zewrze styki NO a rozewrze NC-czujki ruchu posiadają styki NO i NC.
    b) podłączając z czujki ruchu styki np.NC do NC w nadajniku, spowoduje to jego uruchomienie,
    c) załączenie nadajnika wywoła sygnalizację w odbiorniku.
    Ot cała filozofia.
    A tak na marginesie można poeksperymentować i zamiast przetwornika piezoelektrycznego (buzzer) zastosować silniczek wytwarzający wibracje ze starego telefonu komórkowego.
    Trzeba tylko sprawdzić i dopasować jego (silnika) parametry.
    Wówczas odbiornik będzie wibrował a nie piszczał.
    Na koniec uwaga : Jeżeli odbiornik nadal będzie za duży to mając już tyle informacji można wyszukać coś innego .