Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia I - Czujnik Skrętu (G85) itd.

22 Kwi 2017 10:14 1620 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Mam problem ze Skodą Fabią I wersja (Classic). Wyskakuje mi błąd G85 Czujnik Skrętu.
    Moje pierwsze pytanie to czy czujnik wg. jest potrzebny skoro auto nie ma ABS ani ESP? Zapala się również kontrolka poduszki powietrznej...
    może to być jakieś powiązanie prawda? Po "zresetowaniu" pompy wspomagania gaśnie kontrolka i jest wspomaganie na 10-15min po czym kontrolka znów się zapala i znów nie ma wspomagania. Co może być nie tak? Aaa i jeszcze jedno, komputer widzi ABS a ABS-u nie ma :)

Ps. Da się jakoś "wyrzucić" ABS z komputera? Wszędzie tylko tematy na temat adaptacji itd. nigdzie nic o usuwaniu ABS :D
  • Poziom 2  
    Dziękuję za informacje, wniosło ta bardzo dużo, sądzę że to może być to :D
  • Poziom 2  
    Wiem że temat może jest mało sprecyzowany itd. Ale mechanikiem to ja nie jestem :P Po prostu to już 3 mechanik który nie może poradzić sobie z tym problemem.

Dodano po 8 [minuty]:

No więc co tu może być nie tak? Reset pompy, kontrolka zgaśnie wspomaganie działa 10-15 min zapala się i już nie działa, kable ok, pompa ok, komputer wykrywa błąd czujnika skrętu g85. Ale gdyby czujnik nie działał to nie działał by w cale a tu jednak przez 10-15 min działa wszystko :P