Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System plików RAW pendrive

fanciak 22 Kwi 2017 11:16 969 7
  • #1 22 Kwi 2017 11:16
    fanciak
    Poziom 4  

Witam, od jakiegoś czasu nie mogę odczytać swojego pendrive SanDisk 16GB, miałem tam cenne dla mnie dane, ale nie zależy mi już na odzyskaniu ich, a bardziej na naprawieniu pendrive. Posiada on system plików RAW, próbowałem wielu poradników z różnych for (nawet i z elektrody), youtube itd. lecz bez poprawy. Byłbym wdzięczny za wszelaką pomoc.

0 7
  • #2 22 Kwi 2017 13:08
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Z tego, co piszesz, rozumiem, że dane nie są ważne i godzisz się na całkowitą ich utratę, a chciałbyś przywrócić poprawne działanie pendrive. Co się dzieje przy próbie formatowania pendrive? Jak nie da się sformatować, to spróbuj sformatować za pomocą programu USB Disk Storage Format Tool.

Potem proponuję sprawdzenie, czy faktycznie można nagrać 16GB. Jeżeli pendrive jest oszukany (w rzeczywistości ma pojemność 2GB), to dane dogrywane ponad 2GB spowodują nadpisanie wcześniej zapisanych danych, w tym naruszenie struktury folderów i plików, czego efektem jest zachowywanie się pendrive tak, jakby nie był sformatowany.

0
  • #3 22 Kwi 2017 14:17
    fanciak
    Poziom 4  

Failed to format the device. - przez podany przez Ciebie program.

Co do danych to jeśli jest możliwość, abym je odzyskał, a jednocześnie naprawił pendrive to bardzo chętnie.

0
  • #4 22 Kwi 2017 14:50
    melanchel
    Poziom 27  

W DMDE coś widać?

0
  • #5 22 Kwi 2017 16:44
    fanciak
    Poziom 4  

Chyba o to chodzi:

System plików RAW pendrive

0
  • #7 22 Kwi 2017 19:39
    melanchel
    Poziom 27  

W DMDE widać zera, czy ten dostępny obszar był formatowany?
    Chipeasy lub Chipgenius wykrywa całość pamięci?

0
  • #8 23 Kwi 2017 19:58
    fanciak
    Poziom 4  

@szymon1051

DMDE nie widzi w ogóle partycji więc zapewne już przepadło.

@melanchel

System plików RAW pendrive System plików RAW pendrive

0