Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik z rozruchem ADLER START-50 mocno buczy

22 Kwi 2017 12:01 741 8
  • Poziom 13  
    Witam. Jakiś czas temu kupiłem nowy prostownik z rozruchem ADLER START-50. Denerwuje mnie w nim buczenie (podejrzewam transformatora) od razu po włączeniu. Czy klemy podpiete do aku czy nie buczy z ta sama częstotliwością.
    Po godzinie przebywania w garażu z włączonym prostownikiem zaczyna boleć głowa.
    Byłem z nim na reklamacji lecz sprzedawca powiedział że "ten typ tak ma" , sprzedał już kilkanaście sztuk i nadal chodzą.
    Chciałem się dowiedzieć coś więcej czy można to jakoś uciszyć?
  • Poziom 42  
    Nie mogę stwierdzić nie mając sprzętu "pod ręką ",ale najczęściej powodem buczenia jest rdzeń transformatora. Czasem wystarczy mocniejsze dokręcenie, jeśli jest skręcany, innym razem sklejenie dzielonych części.
  • Poziom 13  
    Jakiego kleju do tego użyć najodpowiedniej?
  • Poziom 36  
    Raczej można go jedynie zanurzyć w odpowiednim lakierze, buczą albo blachy albo uzwojenie (luźno nawinięte) albo to i to. Lakier wejdzie w wolne miejsca i wszystko połączy razem, klejem ręcznie nic nie skleisz no bo niby jak i co. Taniej wyjdzie wymienić transformator ;)
  • Poziom 42  
    Czasem wystarczy trochę lakieru bezbarwnego.
  • Poziom 13  
    Wczoraj zdjalem obudowę i uzwojenia wcale nie są pokryte lakierem, gola miedź. Dodatkowo dodam że gdy uniose tył prostownika buczenie maleje czyli jakby blacha to odbierala. Jak dostanę ten lakier spróbuje go zalać :)
    Widzę że są w płynie i sprayu. Jaki wybrać?
    Nagrzać trafo tzn włączyć prostownik na ładowanie aku na jakiś czas, wyłączyć i zalać lakierem?
  • Poziom 42  
    wojtas91 napisał:
    Nagrzać trafo tzn włączyć prostownik na ładowanie aku na jakiś czas, wyłączyć i zalać lakierem?
    Jak będzie ciepły, to lepiej "wciąga" lakier.
  • Poziom 36  
    Forma płynna, musisz go zanurzyć tak aby lakier dotarł w każde miejsce. Spray'em polakierujesz go tylko zewnątrz co nic nie da.