Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć halogeny LED

22 Apr 2017 11:27 1377 7
  • Level 6  
    Witam.
    Kupiłem 2 halogeny led, z tego jeden ma czujnik ruchu a drugi nie. Chciałbym je spiąć razem, aby załączały się oba na raz. Jak to rozwiązać?
    Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OxomiOxomi
  • Level 27  
    Należałoby otworzyć lampę z czujnikiem ruchu, wyprowadzić sygnał z czujnika i podłączyć do drugiej oprawy.
    Poradzisz sobie?
  • OxomiOxomi
  • Level 6  
    nigdy tego nie robiłem prosiłbym o jakiś schemat czy jakąkolwiek pomoc
  • Level 33  
    martin352 wrote:
    halogeny led

A cóż to jest?
  • Level 6  
    to jest halogen na podwórku
  • Level 34  
    technikabasenowa wrote:
    A cóż to jest?
    Bardzo niepoprawny skrót myślowy podobnie jak żarówki LED. Dobrze, że pochodnie dawno wyszły z użycia bo mielibyśmy pochodnie LED ;-) Tudzież inne kaganki. Co do tematu, lampa jest zasilana jednym przewodem bezpośrednio z sieci a drugi przewód zasilający wychodzi z czujki ruchu(z przekaźnika) i ten przewód jest sterującym lampą.
  • Level 27  
    martin352 wrote:
    nigdy tego nie robiłem prosiłbym o jakiś schemat czy jakąkolwiek pomoc

Bez urazy, ale po tej odpowiedzi śmiało mogę powiedzieć: poproś elektryka. I nie chodzi o to, że chcę Ci pokazać ile wiesz. Najważniejsze jest bezpieczeństwo takiej instalacji. Wyobraź sobie, że za 10 lat doszło do wypadku z porażeniem prądem. Już dawno zapomniałeś układ, w którym połączyłeś całe ustrojstwo. Prokurato zapyta KTO wykonał instalację. Zapewne nie będzie mu chodziło jakie ma uczesanie, ile ma lat, tylko czy był do tego uprawniony. Z tego co napisałeś jasno wynika, iż nie masz bladego pojęcia o elektryczności. Bardzo Cię proszę, nie dotykaj tego. W interesie własnym i użytkowników takiej instalacji.
    Schemat jest prosty.
  • Level 15  
    Popieram. Z prądem nie ma żartów.