Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Crouzet Millenium 3 - co powinienem wiedzieć

Vagabundo 22 Kwi 2017 12:45 753 3
  • #1 22 Kwi 2017 12:45
    Vagabundo
    Poziom 11  

Witam, być może w najbliższym czasie przyjdzie mi się zmierzyć z modyfikacją logiki w tym sterowniku oraz dodaniem dodatkowych funkcji do tego pseudo "panelu", który ma w sobie. Nie miałem z nim żadnego wcześniej kontaktu. Pytanie jest o to co powinienem wiedzieć przed podjęciem się tematu tzn czy jeśli klient nie posiada projektu to czy bez jakichkolwiek problemów da się z niego zgrać program (logika+panel) czy oprogramowanie narzędziowe jest darmowe i w pełni funkcjonalne? . Co do kabla to widzę, że to nie będzie jedynie zwykle dobranie wtyczek i odpowiednie polutowanie pinów, więc pewnie będę musiał tak owy zakupić.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

0 3
  • #2 22 Kwi 2017 18:12
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Millenum II+ czy Millenium 3; dwa różne kabelki. Jak program nie jest zahasłowany to da się go odczytać ale dostaniesz "sieczkę" FBD rozciągniętą na liniach bez składu i ładu (to tak jakbyś z szafy sterującej urządzeniem wyjął wszystkie podzespoły bez rozłączenia kabelków; następnie wrzucił w kąt; po czym ponownie rozciągnął na podłodze i zastanawiał się co do czego służy i w jakiej kolejności idzie logika zasilania.
    Prościej jeśli podczas ściągania wsadu sterownika masz program źródłowy; po jego wskazaniu zawartość przybierze w miarę logiczny układ. Przy ściąganiu wsadu nie będziesz miał komentarzy (o ile były w źródłowym). Oprogramowanie jest darmowe i kompatybilne wstecz.
    Powodzenia :)

0
  • #3 23 Kwi 2017 14:53
    Vagabundo
    Poziom 11  

Dziękuję za informacje :)

Dokładnie jeszcze nie wiem czy klient posiada program, nawet jeśli nie posiada to myślę, że coś da się z tym zrobić, szczególnie, że są to kompaktowe sterowniki, w których nie robi się instalacji całej fabryki. Zainstalowałem w wolnym czasie sobie owe narzędzie do programowania i widzę tam jedna "sekcje", w której nie ma zbyt dużo miejsca, da się jakoś dodać inne sekcje by zrobić coś bardziej zaawansowanego? Pytam z ciekawości, bo to co mam dorobić to załączenie/wyłączenie czegoś w odpowiedniej porze dnia, także mało skomplikowane, jednak nie wiem co zastane jak zobaczę wsad.

0
  • #4 23 Kwi 2017 18:35
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

"Chwytając" za prawą lub dolną krawędź można rozszerzyć pole rysunkowe. Sterowniki XD mogą być rozszerzalne o dodatkowe we/wy, ale faktycznie ilość portów nie powala.

0
  Szukaj w 5mln produktów