Witam, kupiłem Astrę G 2.0DTL z 1999r i chciałem jej od razu zrobić przegląd bo kupiłem ją w dobrych pieniądzach.
Rozebrałem cały kolektor dolotowy aby wszystko wyczyścić. Po rozebraniu pompy VACUM był olej w pompie. Podmieniłem ją obecnie na jakąś inną. Wszystko działa poprawnie i jest ok.
Rozebrałem każde koło i wyczyściłem te zaciski po których pracują klocki hamulcowe i je poskładałem do kupy. Klocków nie wymieniałem bo były dobre, wszystko zostało porządnie wyczyszczone i poskładane do kupy.
Po odpaleniu samochodu jakie wnioski, strasznie kopci i po wciśnięciu pedały hamulca jest miękki, jak podpompuję kilka razy to się robi twardy ale zaraz rośnie i po chwili znajduje się w podłodze. Teraz pytanie dlaczego? Układu w żaden sposób nie rozszczelniałem, płyn hamulcowy jest i nie ubywa to gdzie szukać przyczyny? Może być wadliwa pompa VACUM? Ale sprawdzałem jak się zachowuje w innym Oplu ta pompa i działa tak samo.
Druga sprawa to skąd to dymienie? Sprawdzałem świece żarowe i okazuje się że jedna jest uszkodzona (kabelek od plusa do świecy) 3 iskrzą a jedna nic. Czy uszkodzona świeca będzie powodować dymienie i nierówną pracę silnika?
Rozebrałem cały kolektor dolotowy aby wszystko wyczyścić. Po rozebraniu pompy VACUM był olej w pompie. Podmieniłem ją obecnie na jakąś inną. Wszystko działa poprawnie i jest ok.
Rozebrałem każde koło i wyczyściłem te zaciski po których pracują klocki hamulcowe i je poskładałem do kupy. Klocków nie wymieniałem bo były dobre, wszystko zostało porządnie wyczyszczone i poskładane do kupy.
Po odpaleniu samochodu jakie wnioski, strasznie kopci i po wciśnięciu pedały hamulca jest miękki, jak podpompuję kilka razy to się robi twardy ale zaraz rośnie i po chwili znajduje się w podłodze. Teraz pytanie dlaczego? Układu w żaden sposób nie rozszczelniałem, płyn hamulcowy jest i nie ubywa to gdzie szukać przyczyny? Może być wadliwa pompa VACUM? Ale sprawdzałem jak się zachowuje w innym Oplu ta pompa i działa tak samo.
Druga sprawa to skąd to dymienie? Sprawdzałem świece żarowe i okazuje się że jedna jest uszkodzona (kabelek od plusa do świecy) 3 iskrzą a jedna nic. Czy uszkodzona świeca będzie powodować dymienie i nierówną pracę silnika?