logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Astra G 2.0DTL 1999 - Miękki pedał hamulca po wymianie pompy VACUM, dymienie silnika

ziooober88 22 Kwi 2017 15:51 1686 20
REKLAMA
  • #1 16428910
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Witam, kupiłem Astrę G 2.0DTL z 1999r i chciałem jej od razu zrobić przegląd bo kupiłem ją w dobrych pieniądzach.

    Rozebrałem cały kolektor dolotowy aby wszystko wyczyścić. Po rozebraniu pompy VACUM był olej w pompie. Podmieniłem ją obecnie na jakąś inną. Wszystko działa poprawnie i jest ok.

    Rozebrałem każde koło i wyczyściłem te zaciski po których pracują klocki hamulcowe i je poskładałem do kupy. Klocków nie wymieniałem bo były dobre, wszystko zostało porządnie wyczyszczone i poskładane do kupy.

    Po odpaleniu samochodu jakie wnioski, strasznie kopci i po wciśnięciu pedały hamulca jest miękki, jak podpompuję kilka razy to się robi twardy ale zaraz rośnie i po chwili znajduje się w podłodze. Teraz pytanie dlaczego? Układu w żaden sposób nie rozszczelniałem, płyn hamulcowy jest i nie ubywa to gdzie szukać przyczyny? Może być wadliwa pompa VACUM? Ale sprawdzałem jak się zachowuje w innym Oplu ta pompa i działa tak samo.

    Druga sprawa to skąd to dymienie? Sprawdzałem świece żarowe i okazuje się że jedna jest uszkodzona (kabelek od plusa do świecy) 3 iskrzą a jedna nic. Czy uszkodzona świeca będzie powodować dymienie i nierówną pracę silnika?
  • REKLAMA
  • #2 16428977
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4213
    Uszkodzona świeca nie powoduje kopcenia.
    Należy odpowietrzyć układ hamulcowy - przy okazji zmienić cały płyn.
  • #3 16429001
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    A co powoduje uszkodzona świeca? Wydaje mi się ze na pewno auto nierówno pracuje a przy okazji kopci.

    Tylko czemu układ mógł się zapowietrzyć?
  • #4 16429144
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Skoro rozbierałes dolot to teraz pojezdzij i przepal to co nabrudziłęś do cylindrów.

    Sprawdź też czy jest szczelny na łączeniach.
  • #5 16429160
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3702
    Pomógł: 342
    Ocena: 1293
    ziooober88 napisał:
    A co powoduje uszkodzona świeca?

    Tylko czemu układ mógł się zapowietrzyć?


    Świece umożliwiają rozruch zimnego silnika, uszkodzenie jednej skutkuje utrudnionym rozruchem i nierówna praca przez chwilę, po uruchomieniu.

    A co do hamulcy rozbierałeś też tył?
  • REKLAMA
  • #6 16429217
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Po odpaleniu pracuje nierówno cały czas i do tego dymi. Przed czyszczeniem tego nie bylo. To co może być powodem takiego kopcenia?

    Co do hamulców to rozbieralem tył i przód.
  • REKLAMA
  • #7 16429221
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3702
    Pomógł: 342
    Ocena: 1293
    ziooober88 napisał:
    Po odpaleniu pracuje nierówno cały czas i do tego dymi. Przed czyszczeniem tego nie bylo. To co może być powodem takiego kopcenia?

    Co do hamulców to rozbieralem tył i przód.


    Być może żarnik świecy odpadł i ani świeca grzać nie będzie ani równo pracować nie będzie.

    Klocki założyłeś wszystkie na swoje miejsca?
    Nie jestem pewien ale na tych klockach są wypustki które muszą pasować w wycięcia w tłokach.

    Objaw Bedzie podobny jak ten co opisujesz.
  • #8 16429222
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    naleciało Ci syfu na zawory i ich nie domyka dlatego kopci i kuleje,musi dostać w d..e i mu przejdzie.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #9 16429552
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Koledzy sytuacja wygląda następująco:
    - klocki na pewno poskładane są w ten sam sposób jak było, wszystko jest dokładnie złożone jak przed demontażem. Także tutaj nie ma mowy o pomyłce.

    - na obecną chwilę pojawił się dosyć spory problem. Świeca żarowa od samego rana była traktowana WD-40 i obstukiwana. Właśnie wróciłem z warsztatu i co? Niestety to czego nikt nie chce zrobić. Świeca się urwała. Urwała się przy samej górze. Świecę wyciągnąłem a gwint został w głowicy. I teraz pytanie jak się do tego zabrać aby to wykręcić? Leję cały czas WD-40 i stukam w to co zostało. Próbowałem wykrętakiem to wykręcić ale tak jest świeca zapieczona, że obawiam się urwania wykrętaka. Narazie polałem to WD-40 i zostawiam do poniedziałku. Doradzicie coś co z tym zrobić? Dostęp jest najlepszy z możliwych bo patrząc od przodu to urwała się pierwsza z prawej strony.
  • #10 16429648
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 16429691
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Kolego świecę ruszałem po to by ją wymienić na nową bo była uszkodzona. Jeżeli jest coś uszkodzone to trzeba to wymienić na sprawne i poprawnie działające.

    Co do pojechania gdzieś z tym to może być problem bo auto na obecną chwilę nie jeździ.
    Dlatego chciałem zapytać czy są jakieś domowe sposoby na wykręcenie takiej świecy?

    Dostęp tak jak pisałem jest bardzo dobry. W ostateczności mogę nawet coś dospawać do tej urwanej części Bo wystaje około 0,5cm
  • REKLAMA
  • #12 16429715
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3702
    Pomógł: 342
    Ocena: 1293
    kpl narzędzi do tego z niższej półki kosztuje około 800zl.

    Zlecenie usługi około 400pln.

    Już chyba wiesz co najlepiej zrobić, dodam jeszcze że nawet jak kupisz to nie koniecznie Ci się uda.
  • #13 16429835
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Jeżeli tak czy siak mam oddać auto do speca który mi to wykręci to tak czy siak jakieś próby wykręcenia tej świecy mogę podjąć.
  • #14 16429855
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Lepiej nic nie rób bo doigrasz się w końcu i auto trafi na złom.
  • #16 16430360
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1632
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Lepiej nic nie rób bo doigrasz się w końcu i auto trafi na złom.

    dokładnie ,przecież sam widzisz ,że czego się dotkniesz przy tym aucie to spier.....
    odpowiedź Ci nie na rękę ale tak my to widzimy...

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #17 16430397
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    Jak się urywa swieca żarowa to nie robisz już nic więcej. Poza telefonem do gościa od tych spraw. Przyjeżdża i wykręca resztki. On zazwyczaj na pace ma sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Weźmie 300 - 500 zeta. Jak zaczniesz sam kombinować to robota w tysiące pójdzie
  • #18 16438565
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Świeca została wykręcona przez speca. Wziął 300zł. Zeszło mu 3 godziny. Świeca była konkretnie zapieczona ale tłukł się i wiercił aż w końcu się udało. Ale niestety auto dalej nie działa jak działało przed rozbiórką. Problem opisałem w oddzielnym temacie bo dotyczy czego innego.

    Po podpięciu OP-COMA wyskakuje błąd:
    P0400 - (3) Wadliwe działanie układu krytycznego 1
  • #19 16445817
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Jakie podciśnienie powinna generować pompa VACUM sprawnie działająca?
  • #20 16445828
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    powinna dawać 0,8bar.
  • #21 16476331
    ziooober88
    Poziom 15  
    Posty: 1155
    Ocena: 491
    Witam, sytuację udało się rozwiązać. Przy składaniu klocków z tyłu nie ustawiłem tych wycięć które są na zacisku aby weszły w ten bolec od klocka hamulcowego. Tak mocno wkręciłem tłoczek że wycięcia nie miały znaczenia bo wszystko się ładnie schowało. I stąd pojawił się wpadający w podłogę pedał hamulca. Wszystko poskładałem od nowa tak jak powinno być i hamulce hamują tak jak powinny.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zakupił Opla Astrę G 2.0DTL z 1999 roku i po przeglądzie zauważył problemy z miękkim pedałem hamulca oraz dymieniem silnika. Po wymianie pompy VACUM i czyszczeniu układu dolotowego, auto zaczęło dymić, a pedał hamulca opadał do podłogi. Użytkownik rozbierał zarówno przód, jak i tył układu hamulcowego, jednak nie wymieniał klocków. Problemy z dymieniem były związane z uszkodzoną świecą żarową, która ostatecznie się urwała, co wymagało interwencji specjalisty. Po wykręceniu świecy, użytkownik zidentyfikował, że problem z pedałem hamulca wynikał z nieprawidłowego montażu klocków hamulcowych. Po poprawnym złożeniu układu hamulcowego, hamulce zaczęły działać prawidłowo.
REKLAMA