Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki 5 lat gwarancji - Candy czy może jednak coś innego (do 999,-)

karroryfer 28 Cze 2017 18:14 14271 60
  • #31 28 Cze 2017 18:14
    karroryfer
    Poziom 10  

MARCIN.SLASK napisał:
    karroryfer napisał:

Mam na zbyciu ( b. tanio ) jakiś stary model GE - wysoki model.
    To tak przy okazji. Ja nie potrzebuję suszarki - szczerze mówiąc dla mnie zupełnie zbędna funkcja :P

Można fotki i jaki model.
    Kiedyś widziałem pralkę GE z nietypowo zamontowanym silnikiem :D

Podeślę jak pojadę na wieś bo stoi u rodziców :)

Dodano po 5 [minuty]:

Na razie mogę tylko napisac że kontakt z Candy w sprawie wydłużone gw okazuję się - delikatnie mówiać - utrudniony. Złożyłem formularz - zero odzewu ( miało być potwierdzenie )
    Dzwoniłem parę razy w końcu odebrała jakaś rozgarnięta pan, opisałem problem i miała go eskalować jako pilny, Mimo to po 2 dniach nadal brak odzewu - będe dzwonił jutro.
    Jednak infolinia Candy jest słaba ( na szczęscie nie musiałem testować innych AGD więc nie mam dużego porównania )
    Za to na serwis nie mogę narzekać ( kontakt i serwisant ) - poza może tym że terminy są absurdalne długie ( u mnie prawie 3 tygodnie )

• #32 07 Lip 2017 19:29
    karroryfer
    Poziom 10  

Sebastian_M26 napisał:
    Gwarancja 5 lat jest najważniejsza, często używana pralka zepsuje się po 2 letniej gwarancji. Na co mi rozbierane łożyska jak padnie też wszystko inne łącznie z programatorem. W poprzedniej pralce mastercook(jeden z najwyższych modeli) w ciągu 5 lat padła pompa, łożyska z bębnem (na wydłużonym 3 roku gwarancji), po gwarancji programator naprawiony samodzielnie, blokada i na końcu grzałka i fartuch co oznaczało złomowanie. Dodam że wszystkie przewody wodne były już sparciałe. Normalnie z serwisem i dojazdem te naprawy oznaczają koło 1000-1200 zł.

Teraz mam Beko i też 2 raz będę korzystał z 5 letniej gwarancji, a nie wiem jak ta pralka dożyje do tych 5 lat...

Po pewnych perypetiach ( musiałem dzwonić na infolinie i pisać ) dostałem potwierdzenie tej 5 letniej gwarancji. Jako że pralka działa mogę chyba polecić jej zakup ( w promocji 5 lat )

• #33 19 Lip 2017 15:02
    karroryfer
    Poziom 10  

Sebastian_M26 napisał:
    Gwarancja 5 lat jest najważniejsza, często używana pralka zepsuje się po 2 letniej gwarancji. Na co mi rozbierane łożyska jak padnie też wszystko inne łącznie z programatorem. W poprzedniej pralce mastercook(jeden z najwyższych modeli) w ciągu 5 lat padła pompa, łożyska z bębnem (na wydłużonym 3 roku gwarancji), po gwarancji programator naprawiony samodzielnie, blokada i na końcu grzałka i fartuch co oznaczało złomowanie. Dodam że wszystkie przewody wodne były już sparciałe. Normalnie z serwisem i dojazdem te naprawy oznaczają koło 1000-1200 zł.

Teraz mam Beko i też 2 raz będę korzystał z 5 letniej gwarancji, a nie wiem jak ta pralka dożyje do tych 5 lat...

Też kupiłem Beko chyba ponad 5 lat temu ( tak dawno że nie jestem pewnien) i o dziwo nadal żyje całkiem dobrze :) a była dosyćintensywnie używana.
    No ale też miała 5 lat gw.

• Pomocny post
    #34 19 Lip 2017 15:20
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Mam aristona 10 lat, gwarancja 5 lat, bez awarii.

• #35 13 Sie 2017 11:28
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

W Beko było wymienione: pokrętło programatora, blokada drzwi, szczotki silnika, jeszcze mam 1,5 roku gwarancji z 5 lat.

• #37 13 Sie 2017 20:16
    mateusztylus
    Poziom 2  

Witam,
    a co sądzicie o pralkach marki Zelmer? Dziś natknąłem się na ofertę pralek tej firmy. Dają 5 lat gwarancji, ale niestety mało informacji o samej pralce jest w sieci, a jeszcze mniej opinii użytkowników. Warta kupna czy rozważalibyście coś innego?

• #38 15 Sie 2017 23:42
    karroryfer
    Poziom 10  

Zelmer to była bardzo dobra marka - teraz po przejęciu przez Boscha pewnie będzie pozycjonowana niżej ale to nawet dobrze. Części będą pewnie podobne jak w tańszych Boschach ale z gwarancją 5 lat zamiast to wybór jest raczej oczywisty :)

• #39 16 Sie 2017 20:25
    .han
    Poziom 3  

Podłączę się do pytania. Potrzebna pralka "na już". Płytka. Mniej = lepiej, ale max 42cm. Ma prać i wytrzymać kilka lat. Podstawowe programy: bawełna, jakieś delikatne, wirowanie, płukanie, krótki 30min. Bez zbędnych bajerów. Wyszukałem sobie ELECTROLUX EWM11044SEU, INDESIT IWUD 41051 C ECO PL i Bosch WLG2026EPL. Któraś z nich warta jest kupna? Jak widać szukam w cenie do 1200zł. Czy jest sens dokładać?

• #40 18 Sie 2017 14:11
    karroryfer
    Poziom 10  

.han napisał:
    Podłączę się do pytania. Potrzebna pralka "na już". Płytka. Mniej = lepiej, ale max 42cm. Ma prać i wytrzymać kilka lat. Podstawowe programy: bawełna, jakieś delikatne, wirowanie, płukanie, krótki 30min. Bez zbędnych bajerów. Wyszukałem sobie ELECTROLUX EWM11044SEU, INDESIT IWUD 41051 C ECO PL i Bosch WLG2026EPL. Któraś z nich warta jest kupna? Jak widać szukam w cenie do 1200zł. Czy jest sens dokładać?

nie. a ograniczenie się do 3 marek jest mało rozsądne

• #41 18 Sie 2017 20:39
    .han
    Poziom 3  

karroryfer napisał:

To czy jest jakaś pralka warta kupna? Do 1200zł. Najlepiej najpłytsza. W markecie (MM) obok mnie mogę wybrać pomiędzy CANDY CS3 1052D2-S, EWM11044SEU, INDESIT IWUD 41051 C ECO PL. Prania ręcznego już mi wystarczy, a na Ceneo więcej modeli też wcale nie ma. Nie moja wina, że nie wszyscy producenci produkują takie płytkie pralki

• #42 18 Sie 2017 23:03
    karroryfer
    Poziom 10  

.han napisał:
    karroryfer napisał:

To czy jest jakaś pralka warta kupna? Do 1200zł. Najlepiej najpłytsza. W markecie (MM) obok mnie mogę wybrać pomiędzy CANDY CS3 1052D2-S, EWM11044SEU, INDESIT IWUD 41051 C ECO PL. Prania ręcznego już mi wystarczy, a na Ceneo więcej modeli też wcale nie ma. Nie moja wina, że nie wszyscy producenci produkują takie płytkie pralki

Zadajesz pytania w WĄTKU w którym są zdefiniowane parametry !
    Candy mogę polecić JEŚLI na ten model jest jeszcze ta rozszerzona gw oraz CENA jest dobra ( sama gwarancja to nie wszystko bo cena nie może być wyższa od podobnego modelu konkurencji o więcej niż koszt wykupienia ubezpieczenia !!!)
    Szukał bym więc najpierw po cenie ( dla ograniczenia wyboru zaznacz marki w promocji ) a potem selekcja parametrów itd.

• #43 18 Sie 2017 23:46
    Jawi_P
    Poziom 33  

karroryfer napisał:
    Candy mogę polecić

A ja wręcz przeciwnie. Sypała mi się od miesiąca po zakupie.
    Łożyska wytrzymały 4 lata. Bęben klejony. Wymiana zbliżona do wartości pralki.
    Niestety cechą płytkich pralek jest to, że łożyska pracują w cięższych warunkach, są bliżej siebie z uwagi na brak miejsca.
    Ja bym szukał pralki z bębnem rozbieralnym.

• #44 20 Sie 2017 13:11
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Z strony producenta następujące pralki Candy są objęte 5 letnią gwarancją:
    pralki: GC4 1072D3, GC4 1062D3, GV4 117D3, CS4 1062D3, CS4 1072D3, CLT 272L-S, CS 1382D3, CS4 1172D3, GC4 1071D1, CS 1492D3-S, CS4 1372D3, CS4 1262D3, GVS 138DC3-S, CS 1492D3-S, GVS 158TWHC3, CST G370D-S

• #45 20 Sie 2017 14:55
    karroryfer
    Poziom 10  

Jawi_P napisał:
    karroryfer napisał:
    Candy mogę polecić

A ja wręcz przeciwnie. Sypała mi się od miesiąca po zakupie.
    Łożyska wytrzymały 4 lata. Bęben klejony. Wymiana zbliżona do wartości pralki.
    Niestety cechą płytkich pralek jest to, że łożyska pracują w cięższych warunkach, są bliżej siebie z uwagi na brak miejsca.
    Ja bym szukał pralki z bębnem rozbieralnym.

No własnie jak widać wiekszość ( jeśli nie wszystkie) wąski pralki ma podobny problem.
    A ja mi dlatego właśnie napisałem JEŚLI ma 5 lat gw - wtedy jeśli mi wymienią na niej łożyska po 4 latach to nawet lepiej ! :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Sebastian_M26 napisał:
    Z strony producenta następujące pralki Candy są objęte 5 letnią gwarancją:
    pralki: GC4 1072D3, GC4 1062D3, GV4 117D3, CS4 1062D3, CS4 1072D3, CLT 272L-S, CS 1382D3, CS4 1172D3, GC4 1071D1, CS 1492D3-S, CS4 1372D3, CS4 1262D3, GVS 138DC3-S, CS 1492D3-S, GVS 158TWHC3, CST G370D-S

Właśnie tak zacząłem - wytypowałem ww modele i zacząłem szukać wyprzedaży. Znalazłem w końcu za około 60% ceny sklepowej - nawet częśc używanych sprzedają drożej
    :P

• #46 20 Sie 2017 15:40
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Nie wiem jak działa serwis candy ale beko przyjeżdża na 2,3 dzień roboczy. Także 5 lat spokoju, a potem złom.

• #47 20 Sie 2017 19:05
    karroryfer
    Poziom 10  

Sebastian_M26 napisał:
    Nie wiem jak działa serwis candy ale beko przyjeżdża na 2,3 dzień roboczy. Także 5 lat spokoju, a potem złom.

jeśli każda przeżywała by 5 lat to nie było by tematu zapewne ....

• #48 20 Sie 2017 21:15
    Jawi_P
    Poziom 33  

karroryfer napisał:
    jeśli każda przeżywała by 5 lat to nie było by tematu zapewne ....
    Dla jednego bu nie było, dla innego by był.
    Dla mnie by był, chyba, że pralka kosztowała by 400pln.
    15-20 lat temu, nie do pomyślenia by ktoś zakładał, życie pralki na 5 lat. Widać do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, nawet to obecnej tandety. Takie czasy.
    Kupiłem Candy, z górnej półki, prawie 2000 pln, po 4 latach na złom.
    Teraz już kupiłem Amice najtańszą na rynku, wg żony jest dużo lepsza w obsłudze, ale jak na razie drugi rok chodzi jak trzeba, kosztowała 1/3 ceny tej Candy. Ale to sygnał dla producenta, robić taniej i zapewne jeszcze gorzej.

• #49 22 Sie 2017 12:30
    karroryfer
    Poziom 10  

No własnie jakiś postęp jednak jest - teraz nawet te najtańsze modele są lepsze od Miele sprzed 10 lat
    Ja za Candy - nie pamietam teraz modelu ale chodzi na ceneo coś koło 1300 dałem 770PLN ( ma małe wgniecenie ) . Uważam że jeśli pochodzi 5 lat to będzie ok :)

• #50 27 Sie 2017 14:49
    zieloczek100
    Poziom 38  

Które BEKO za około 1000zł ma 5 lat gwarancji?

• #51 27 Sie 2017 15:08
    cirrostrato
    Poziom 36  

Najgorzej to za bardzo kombinować, żona zażyczyła sobie coś nowego bo 22lata z, kilkakrotnie naprawianą przez mnie, PS BIO już ją ,,znudziło'', poszedłem do marketu ze sprzętem AGD, kupiłem największą pralkę (większych/głębszych nie było) z napisem AEG Elektrolux LAVAMAT na froncie, siódmy rok żona ją katuje i nie daje rady jej wykończyć, koszt zabawki 1100zl.

• #52 02 Wrz 2017 02:13
    karroryfer
    Poziom 10  

zieloczek100 napisał:
    Które BEKO za około 1000zł ma 5 lat gwarancji?

tak trudno przeczytać krótki wątek ? przecież napisałem że MIAŁO parę lat temu - i pewnie gdyby nadal miało to bym nie zakładał tego wątku ...

• #53 12 Mar 2018 12:57
    karroryfer
    Poziom 10  

Dodam jako aktualizację - może komuś się przyda. Candy po 8 miesiacach się była właśnie popsuła. Testuję gwarancję - ale od razu powtórze. System jest trochę słaby bo dają sobie 3 dni na oddzownienie z serwisu a tych w terenie jest mało i oczekiwanie na wizytę to kolejne kilka dni. No a POTEM czeka się na dostawę części ! ostatnim razem 2 tygodnie ! Więc w sumie bez pralki nawet miesiac ! Na szczęscie mam tam zapasową starą pralkę ...

• #54 12 Mar 2018 13:33
    ^ToM^
    Poziom 32  

karroryfer napisał:
    No a POTEM czeka się na dostawę części ! ostatnim razem 2 tygodnie ! Więc w sumie bez pralki nawet miesiac ! Na szczęscie mam tam zapasową starą pralkę ...

Fakt jest jednak taki, że lepiej poczekać nawet te 3 tygodnie i mieć naprawę bezpłatnie niż samemu płacić, gdy po dwóch latach gwarancja wygaśnie.
    5 lat gwarancji jest jednak bezsprzecznie dużą zaletą.

Daj znać jak pójdzie ta naprawa.

Pozdrawiam!

• #55 12 Mar 2018 18:31
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Nie ważne jaka firma, przy obecnej tandecie najważniejsze jest 5 lat gwarancji, najlepiej darmowej, coś gdzieś widziałem, że na pralki Zelmer jest 5 lat gwarancji.

• #57 12 Mar 2018 20:45
    ^ToM^
    Poziom 32  

Jawi_P napisał:
    Sebastian_M26 napisał:
    ajważniejsze jest 5 lat gwarancji, najlepiej darmowej

Darmowej :)

Darmowej, czyli miał na myśli taką, że w innej pralce o zbliżonych parametrach gwarancja jest 2 lata. Więc jak ktoś da 5 lat, więc w tym sensie 3 lata dodatkowej, darmowej.
    Albo inaczej, normalnie sklepy sprzedają z 2-letnią, natomiast 3 dodatkowe lata możesz dokupić formie ubezpieczenia. Niemniej jednak musisz dopłacić ze 300-500zł. W tym sensie 5 letnia, fabryczna jest darmowa.

Pzdr!

• #58 14 Mar 2018 16:55
    80x86
    Poziom 10  

karroryfer napisał:
    Dodam jako aktualizację - może komuś się przyda. Candy po 8 miesiacach się była właśnie popsuła. Testuję gwarancję - ale od razu powtórze. System jest trochę słaby bo dają sobie 3 dni na oddzownienie z serwisu a tych w terenie jest mało i oczekiwanie na wizytę to kolejne kilka dni. No a POTEM czeka się na dostawę części ! ostatnim razem 2 tygodnie ! Więc w sumie bez pralki nawet miesiac ! Na szczęscie mam tam zapasową starą pralkę ...

A możesz powiedzieć co się zepsuło?
    Jaki masz dokładnie model Candy? Poważnie się nad nią zastanawiam, bo co jak co, ale 5 lat gwarancji to konkurencja nie daje nawet w dwa razy droższych pralkach, a np. Amica każe dopłacić 150zł i wówczas wychodzi już sporo drożej.

Co do gwarancji Candy, ciekawe jest to, że choć produkują różne zbliżone do siebie modele, to przedłużona gwarancja jest tylko na niektóre z nich. Pochodzą z różnych fabryk czy może decyzja polityczna - np. do sieciówek idą modele z krótszą gwarancją.

• #59 30 Mar 2018 15:20
    ikarus78
    Poziom 18  

Witam, ja kupilem pol roku temu WAE2026EPL i spisuje sie swietnie - jest uzywana okolo 5 razy tygodniowo - ale wiem ze to zbyt krotki okres zeby stwierdzic bezawaryjnosc. W kazdym razie od poczatku bez awarii. Natomiast w styczniu 2015r zamawialem dla cioci WF1700WCC i rowniez dziala do dzisiaj bezawaryjnie - ta jest uzywana 2x w tygodniu i raz na miesiac prane sa dodatkowo koldry narzuty - czyli ciezkie rzeczy.
    Niestety ten samsung ma lozysko zespolone.

przepraszam za brak polskiej czcionki - nie mam jej zainstalowanej w laptopie

• #60 31 Mar 2018 08:52
    Jawi_P
    Poziom 33  

U mnie Candy już w domu nigdy nie zawita.
    Ostatnia wytrzymała 4 lata i poszła na złom, naprawa nieopłacalna. Była dość droga w zakupie, bo miała trochę posłużyć. W tym czasie 3 razy była serwisowana, a i tak nie była w 100% naprawiona.
    2 lata temu kupiłem Amicę. Jedną z najtańszych. Generalnie była 2 razy tańsza od poprzedniczki. Stwierdzając, że jak ma być wymieniana po takim okresie to nie będę kupował już droższych pralek.
    Jest dużo lepiej, działa jak powinna, jest prostsza w obsłudze, ma mniej bajerów, których i tak nigdy nie użyłem. Ma wymienne łożyska.