Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-400 Mostkowanie niższej impedencji, jakie temperatury

albercik66 22 Kwi 2017 20:29 210 3
  • #1 22 Kwi 2017 20:29
    albercik66
    Poziom 7  

Witam, posiadam taki sprzęt, nie do końca wiem jak go mogę nazwać, wykorzystałem go do subwoofera, lecz ma tylko 45W na wyjściu, z tyłu pisze że mogę zmostkować, pytanie, jeśli mam głośnik 4Ω, wzmacniacz na jednym kanale ma od 4-16Ω a mostkowany 8-16Ω, czyli te 4Ω mu brakuje, o ile może zwiększyć się temperatura na radiatorze, mogę dorzucić wentylator 120mm który był wykorzystywany do chłodzenia zasilacza PC. Dodam, że jak ruszam membraną ręcznie to impedencja wzrasta do 5Ω ruszając na oko 20% jego możliwości.

• #2 22 Kwi 2017 21:25
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Tam nie ma żadnego mostkowania wzmacniacza końcowego jako opcji!
    Nauczcie się wreszcie że domowy sprzęt audio stereofoniczny posiada tylko dwa kanały L i P , które można czasem przełączać do drugiej pary kolumn i wtedy posiada wyjście A i B jak w tym przypadku.
    Wzmacniacze które posiadają opcję mostkowania to głównie wzmacniacze samochodowe (boostery) i wzmacniacze estradowe.
    Szkoda tak pięknego AT aby go męczyć jako wzmacniacz jakiegoś nędznego SW.
    Poruszając membraną wywołujesz SEM którą miernik odczytuje fałszując wynik pomiaru :)

• #3 30 Kwi 2017 15:32
    albercik66
    Poziom 7  

No to o co chodzi z tymi napisami? Technics SA-400 Mostkowanie niższej impedencji, jakie temperatury

• #4 30 Kwi 2017 15:57
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Jeśli podłączysz kolumny pod wyjście MAIN i REMOTE i włączysz te wyjścia( na panelu przednim przełącznikami o tej samej nazwie) to impedancja kolumn nie może być mniejsza niż 8Ohm bowiem pracują równolegle.Jeśli podłączysz obie kolumny 8Ohm to uzyskasz obciążenie 4Ohm , tyle ile nominalnie wzmacniacz znosi.
    Poczytaj w końcu czym jest mostkowanie wzmacniacza byś miał wiedzę :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME