Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedający się usunąć adware z Chrome'a - imagerepair, dentgibber, pixeluprise

czujnie 23 Kwi 2017 12:55 399 2
  • #1 23 Kwi 2017 12:55
    czujnie
    Poziom 2  

Widziałem w kilku tematach podobne problemy z Imagerepair, ale są one dość "spersonalizowane". Tzn. każdemu trzeba zdaje się osobno zajrzeć w logi i nie ma jednego słusznego rozwiązania.

Ostatnio chciałem postawić hackintosha i szukając odpowiednich programów typu clover itp. ściągnął mi się program Imagerepair "bonusowo" do czegoś innego, co akurat ściągałem. Szybko to usunąłem, ale dzień później Chrome zaczął wariować. W losowych momentach zaczął mnie przekierowywać do strony programu Imagereapir Plus, a także do eni.dentgibber.com oraz pixel.uprise.website po drodze wyświetlając losowe reklamy.

Programy Malwarebytes, adwcleaner, hitman pro itp. nie wykrywają nic. Jedynie zainstalowany Malwarebytes blokuje co chwila wyskakiwanie powyższych stron, ale źródła problemu nie potrafi wyeliminować. Akurat miałem stawiać na nowo komputer, zrobiłem więc format i po dniu znowu zaatakował ten adware ze wszystkimi powyższymi stronami. Co więcej, uruchomiłem MacBooka z Chromem (macOS Sierra) i tam pojawiło mi się to samo.

Wniosek - Chrome gdzieś się zainfekował i infekcja przenosi się przez synchronizację, nie siedzi fizycznie na dyskach. Tzn. może się mylę, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Załączam logi i proszę o pomoc, bo wyczerpałem już swoją wiedzę i możliwości. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym nie umiał pozbyć się czegoś takiego a ostatnio tego typu problem miałem co najmniej 8 lat temu.

0 2
  • #3 24 Kwi 2017 15:22
    czujnie
    Poziom 2  

Kolobos napisał:
    Zrob kopie zakladek z Chrome.

Usun tez dane synchronizacji Chrome z konta google:
    https://support.google.com/chrome/answer/6386691?hl=pl

Odinstaluj Chrome, usun katalog profilu z
    C:\Users\barto\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default i zainstaluj Chrome ponownie.

Wygląda na to, że to pomogło. Dzięki!

0