Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 2.0dti głośna praca silnika

23 Kwi 2017 18:53 1845 11
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z opel Vectra B 2.0dti z 1999r po lifcie. Szukałem na innych forach i nic nie znalazłem więc proszę o pomoc. Mianowicie chodzi o głośna pracę silnika na ciepłym i na zimnym silniku :/ a stało się tak po wymianie oleju i filtra oleju oczywiście na taki sam Mobil 10w40 odczekalem chwilę i odpaliłem auto a silnik zaczął wtedy głośno pracować :( po wymianie oleju odpaliłem auto na 2 min a później zgasilem i za 15 min znów go odpaliłem. Myślałem że to wina oleju ale niestety raczej nie bo wymieniłem go drugi raz i jest to samo :/ wracając nim z Holandii wszystko wróciło do normy silniczek zaczął cichutko pracować :) ale 70km od domu zaczęło się to samo i jest tak do tej pory :( bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co to może być :( dodam że klekot jest słyszalny z lewej strony silnika stojąc przed autem. Dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam :)
  • Poziom 24  
    Masz ten samochód dłuższy czas czy dopiero kupiony? Stuka na górze (głowica) czy na dole (korby)?
  • Poziom 8  
    samochód posiadam ok 7 miesięcy. przebieg 255tyś km ale działa bardzo dobrze. stuki są słyszalne z górnej części silnika z lewej strony. Pozdrawiam :)
  • Poziom 22  
    Sprawdź parametry pracy silnika. Prawdopodobnie regulacja kątu wtrysku.
  • Poziom 8  
    Czyli trzeba będzie się podpiąć pod komputer?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kąt wtrysku przestawił się po wymianie oleju? Najprędzej doszło do uszkodzenia hydraulicznego popychacza.
    Chyba, że to wcale nie stuki tylko hałasujący rozrząd. Tam jest chyba łańcuch?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Rowniez proponuje sprawdzic rozrzad (jest na łancuchu) ewentualnie hydropopychacze juz sie koncza
  • Poziom 8  
    Witam. Przyczyną okazały się szklanki popychaczy :) pozdrawiam :)
  • Poziom 24  
    Czyli diagnoza na odległość okazała się słuszna :)
  • Poziom 8  
    Przyczyną okazał się też slizg łańcucha rozrządu tak zwany wyciszacz. Ktoś robił coś przy rozrzadzie i cały slizg był zjechany przez łańcuch :/ części: szklanki popychaczy, slizg i uszczelniacze wtryskow 380zł plus naprawa 160zł :)