Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który agregat prądotwórczy wybrać?

Janadamis 23 Apr 2017 20:51 2118 6
    Janadamis
    Level 14  
    Witam serdecznie
    Mam następujący problem. Posiadam zwykły silnik elektryczny 1 fazowy z kondensatorem na 230V o mocy znamionowej 1,1KW.
    Potrzebuję kupić agregat prądotwórczy który uciągnie ten silnik.
    Silnik ten startuje z obciążeniem, lecz będzie od potrzebny raz na jakiś czas. Więc wydaje mi się że agregat musi być sporej mocy.
    Oczywiście nie mówię tutaj o agregacie super markowym, bo są za drogie.

Teraz kilka pytań:
    1. O jakiej mocy musi być minimum agregat aby taki silnik uciągnąć?
    2. Czy lepiej kupić agregat 1 fazowy czy 3 fazowy?
    3. Co jeszcze muszę wiedzieć na ten temat?

Obecnie znalazłem 2 agregaty. I chcę zapytać się czy warto któryś z nich kupić.
    1. Link
    2. Link

Pozdrawiam
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    Janadamis wrote:
    1. O jakiej mocy musi być minimum agregat aby taki silnik uciągnąć?

Co najmniej 5kW
    Janadamis wrote:
    2. Czy lepiej kupić agregat 1 fazowy czy 3 fazowy?

Jeśli agregat ma uciągnąć tylko ten silnik i ewentualnie raz na jakis czas drobnostki to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest agregat jednofazowy. W agregatach trójfazowych nie muszą być wszystkie 3 fazy obciążone równomiernie.
    Janadamis wrote:
    3. Co jeszcze muszę wiedzieć na ten temat?

Potrzebny ci agregat z funkcją AVR.
    Co ten silnik zasila?
    Janadamis wrote:
    Obecnie znalazłem 2 agregaty. I chcę zapytać się czy warto któryś z nich kupić.
    1. Link
    2. Link

Jedno i drugie to chińczyk więc żadnego z nich.
    Janadamis
    Level 14  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Quote:
    trójfazowych nie muszą być wszystkie 3 fazy obciążone równomiernie.

A nie czasem muszą być równomiernie? Słyszałem że jeśli jedną fazę się przeciąży to na innych jest większe napięcie.
    I skoro ja potrzebuje 5KW to agregat 3 fazowy musiał by mieć moc 15KW. (3x5KW)Bo przecież ja ciągnę tylko 1 fazę a nie ze wszystkich. Czy to prawda?

Quote:
    Co ten silnik zasila?

Ten silnik zasila pompę do wody. Która pracuje minute dwie i tak co jakiś czas.

Quote:
    Jedno i drugie to chińczyk więc żadnego z nich.

To w takim razie jaki byłby najlepszy? Jak rozpoznać chińczyka.(oprócz aluminiowej prądnicy)
    Pro po chińczyków to jak to z nimi jest? Mają zawyżoną moc? Czyli te dwa chińczyki co podałem to nie uciągnęły by tego silnika?

Dodam ze zależy mi również na niskiej cenie.
    Pozdrawiam
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Conditionally unlocked
    Janadamis wrote:
    A nie czasem muszą być równomiernie? Słyszałem że jeśli jedną fazę się przeciąży to na innych jest większe napięcie.

Nie wiem jak ja pisałem, że mi się tam "nie" postawiło, przepraszam. Miałem oczywiście na myśli, że wszystkie fazy muszą być obciążone równomiernie czyli tak samo.
    Janadamis wrote:
    Jak rozpoznać chińczyka.(oprócz aluminiowej prądnicy)

Markowe też mają aluminiowe prądnice. Generalnie chińczyk to ma taką wadę, że ma uzwojenia w prądnicy aluminiowe zamiast miedzianych oraz gęsto często źle dopasowną moc silnika nie wspominając już o tym, że tabliczki znamionwe mają nie wiele wspólnego z prawdą. Bierz coś pokroju Honda, Einhell (chińczyk lepszej jakości) a najlepiej coś co jest na gwarancji ze 2 lata.
    Janadamis
    Level 14  
    Dziękuje za pomoc
    Gwarancję ma każdy chińczyk. Więc z tym nie byłoby problemu.

Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie czym można obniżyć prąd pobierany przy starcie takiego silnika?
    Pozdrawiam
    Janadamis
    Level 14  
    Czy sterowanie fazowe będzie dobrym rozwiązaniem ?
    User removed account
    User removed account