Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymarzony Telefon do 1500zł?

23 Kwi 2017 22:05 972 14
  • Poziom 5  
    Hejka, planuje zakupić telefon który będzie odpowiadał moim wymaganiom.
    Oto one:
    1. Bezpieczeństwo danych, czyli jeżeli załóżmy jak zostawię telefon w domu nie chce, żeby osoby trzecie po podłączeniu go do komputera mógł przenieść/przejrzeć galerie zdjęć lub muzyki.
    2. Foldery na hasło, albo blokowanie telefonu po X czasie nieużytkowania i odblokowywanie hasłem, lub czytnikiem papilarnym.
    3. Jakość muzyki w słuchawkach.
    4. Przejrzysty wygląd albumów zdjęć/wideo (coś na wzór Windowsa 7)
    5. Bateria (fajnie, by było żeby wytrzymał jak najdłużej, bo wiadomo ile teraz trzyma większość smartfonów.)
    6. Długa i wydajna żywotność (dużo telefonów po roku obsługiwania, zaczyna zamulać i stwarzać różne problemy, ja bym tego nie chciała.)

Czy jest telefon który spełnia wszystkie moje wymogi? (szczególnie zależy mi na 1,2 i 3.)
    Bardzo proszę o jakąś kompetentna odpowiedz w znalezieniu mojego "faworyta"
    Pozdrawiam. :)
  • Poziom 12  
    Xiaomi Mi5 lub Mi5s, ewentualnie Mi6 o ile już można go kupić
  • Poziom 38  
    W obecnej dobie użytkownik sam udostępnia swoje dane np. instalacji aplikacji a tam pisze -Wyrażam zgodę na dostęp do aparat, lokalizacja, menadżer plików itd. Co do czytników papilarnych to tylko ochrona niskiego poziomu, każdy kto będzie chciał pozyskać dane je pozyska i to szybciej niż się niektórym osobom wydaje. O względnym bezpieczeństwie danych można myśleć szyfrując dane. Innym rozwiązaniem zabezpieczenia danych jest wybranie sprzętu z mało popularnym systemem i na pewno nie jest to Android (im system bardziej popularny tym ma więcej opracowanych rozwiązań dla "przestępców"). Konkretnego modelu nie podpowiem bo to jest kwestia indywidualna. A co do baterii to jest to w dużej mierze kwestia odpowiedniego gospodarowania energią system za nas wszystkiego nie zrobi (po co mieć włączone różne transmisje w tle i kilkanaście aplikacje z których nie korzystamy). Co do baterii to jeszcze warto się zastanowić nad rozdzielczością ekranu i rodzajem ekran (po co komu 4k lub nawt FullHD na 5 calach).
  • Poziom 5  
    E8600 napisał:
    W obecnej dobie użytkownik sam udostępnia swoje dane np. instalacji aplikacji a tam pisze -Wyrażam zgodę na dostęp do aparat, lokalizacja, menadżer plików itd. Co do czytników papilarnych to tylko ochrona niskiego poziomu, każdy kto będzie chciał pozyskać dane je pozyska i to szybciej niż się niektórym osobom wydaje. O względnym bezpieczeństwie danych można myśleć szyfrując dane. Innym rozwiązaniem zabezpieczenia danych jest wybranie sprzętu z mało popularnym systemem i na pewno nie jest to Android (im system bardziej popularny tym ma więcej opracowanych rozwiązań dla "przestępców"). Konkretnego modelu nie podpowiem bo to jest kwestia indywidualna. A co do baterii to jest to w dużej mierze kwestia odpowiedniego gospodarowania energią system za nas wszystkiego nie zrobi (po co mieć włączone różne transmisje w tle i kilkanaście aplikacje z których nie korzystamy). Co do baterii to jeszcze warto się zastanowić nad rozdzielczością ekranu i rodzajem ekran (po co komu 4k lub nawt FullHD na 5 calach).

Zbyt profesjonalnie podszedłeś do tematu, nie potrzebuje nie wiadomo jakich zaawansowanych zabezpieczeń przed "przestępcami" tylko zwykłe zabezpieczenie przed rodziną i znajomymi, żeby nie mogli po podłączeniu telefonu/karty do komputera zobaczyć zawartości telefonu.

quish napisał:
    Xiaomi Mi5 lub Mi5s, ewentualnie Mi6 o ile już można go kupić

Trochę już szukałam i przypadły mi do gustu 2 tel - Samsung Galaxy S7 i Huawei P9.

Mógł byś powiedzieć czemu akurat Xiaomi Mi5?
  • Poziom 32  
    Główną zaletą Mi5 jest po prostu cena. Kupując za granicą to nie ma konkurencji, po prostu jest dużo tańszy od innych telefonów, a prezentuje flagowy poziom.

P9 przypadł Ci do gustu, więc radziłbym rozważyć Honor'a 8, bo jest tańszy, a niewiele się różni od P9.
  • Poziom 12  
    Jakość wykonania i wydajność jak S7 (w wersji ze snapdragonem, exynos niby szybszy, ale grafika słabsza)cena o połowę niższa. P9 też dobry, też droższy, gorszy układ graficzny. Dodatkowo W Xiaomi masz MIUI - fajna nakładka która możliwościami przewyższa tą z samsunga. Mi5 można kupić w Polsce za 1200-1300 zł, Mi5s 100 zł drożej. Mam i S7 i Mi5s i częściej używam tego drugiego - zdecydowanie wygodniejszy. Jedyne czym wygrywa S7 to zdjęcia w ciemności, ale i tu Xiaomi bardzo nie odstaje.
  • Poziom 5  
    Trochę poczytałam, popatrzyłam i doszłam do wniosku, że nie potrzebny mi jest aż tak drogi telefon (filmy, zdjęcia nie wiadomo w jakiej jakości - to nie dla mnie.) Tym bardziej, że Xiaomi który tak polecacie to chińczyk który nie obsługuje jakiegoś tam pasma polskiego, a czytałam że to dość istotne w wyborze.

Nie wiem, na prawdę mam wielki dylemat :D

Myślałam, żeby może kupić dużo tańszy Samsung Galaxy A3 (900zł) a z tego co widziałam spełnia chyba większość moich wymagań. Co o tym sądzicie? :>
  • Poziom 31  
    Patrycjax napisał:
    zabezpieczenie przed rodziną i znajomymi, żeby nie mogli po podłączeniu telefonu/karty do komputera zobaczyć zawartości telefonu.
    Tak się wiecznie zastanawiałem, po co te skomplikowane zabezpieczenia? Co ludzie mają do ukrycia w telefonie? Jakie dane? Jeszcze przed znajomymi i rodziną? Ja jak nie mam zaufania do znajomego to go nie wpuszczam do domu. No i co to za rodzina, że grzebie w telefonie? Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać bo lekkiego szoku dostałem.

Jaki jest w ogóle powód zostawiania telefonu w domu? W dzisiejszych czasach, nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez telefonu. Dla mnie to tak jakbym wyszedł nie zamykając drzwi na klucz.

Śmiechu warte jest też to, że ważniejsze są zabezpieczenia od bezawaryjności :D I możliwość zakupu chińskiego badziewia.
  • Poziom 43  
    Ciekawe. Ja na telefonie nie mam nawet hasła. Na myśl "osoby trzecie" przychodzi mi do głowy jedynie pazerny na dane system. A bardziej niż dostęp do urządzenia przez rodzinę bałbym się akcji typu "wyciek nagich słitfoci i umieszczenie na fejsbuku", przed czym zabezpiecza chyba tylko zaniechanie użytku jakiegokolwiek współczesnego smartfona.

A co mamy do ukrycia w telefonie (większość)? Proszę:
    1. Kontakty - chyba nikt nie chce, żeby cały świat znał jego numer i potem bombardował go np: reklamami.
    2. Wiadomości tekstowe - nieraz zawierające treści intymne, ważne dla kogoś. Nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby, żeby osoby postronne to czytały.
    3. Inne, w zależności od sposobu użycia.

Każdego, kto ma inne zdanie, zapraszam do zrobienia kopii i udostępnienia na elektrodzie zawartości.

P. S. Jestem entuzjastą sprzętu wszelakiego, ale prywatnie używam wymarzonej Nokii E72. Na telefony z Androidem nie mogę patrzeć. Z resztą, świadcząc wsparcie techniczne dla korporacji, obejmujące m. in. elementy Androida i iOS, wiem co nieco jak to działa i nie chcę czegoś takiego u siebie.
  • Poziom 38  
    Ja podobnie nie mogę patrzeć na androida i do niedawna wymarzonym telefonem był i8000 na WM6,5 gdyby YT nie zmienił API to bym dalej korzystał teraz mam blackberry z30 bo cenie swoje dane i bezpieczeństwo. Ten system mnie zachwycił mam nadzieję, że producent wznowi wsparcie bo system bajka. Autorka niech zwróci uwagę na takie życzy jak pisała liczba rdzeni to nie wszystko kobiecie polecil bym iPhone ale to tylko moje fanaberie i wyższa cena ;)
  • Poziom 5  
    WędkarzStoLica napisał:
    Patrycjax napisał:
    zabezpieczenie przed rodziną i znajomymi, żeby nie mogli po podłączeniu telefonu/karty do komputera zobaczyć zawartości telefonu.
    Tak się wiecznie zastanawiałem, po co te skomplikowane zabezpieczenia? Co ludzie mają do ukrycia w telefonie? Jakie dane? Jeszcze przed znajomymi i rodziną? Ja jak nie mam zaufania do znajomego to go nie wpuszczam do domu. No i co to za rodzina, że grzebie w telefonie? Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać bo lekkiego szoku dostałem.

Jaki jest w ogóle powód zostawiania telefonu w domu? W dzisiejszych czasach, nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez telefonu. Dla mnie to tak jakbym wyszedł nie zamykając drzwi na klucz.

Śmiechu warte jest też to, że ważniejsze są zabezpieczenia od bezawaryjności :D I możliwość zakupu chińskiego badziewia.

Przepraszam, ale nie sądziłam, że ktoś napisze tak durny komentarz :D
    Nawet nie będę się odnosić do tego co napisałeś...

Dodano po 12 [minuty]:

E8600 napisał:
    Ja podobnie nie mogę patrzeć na androida i do niedawna wymarzonym telefonem był i8000 na WM6,5 gdyby YT nie zmienił API to bym dalej korzystał teraz mam blackberry z30 bo cenie swoje dane i bezpieczeństwo. Ten system mnie zachwycił mam nadzieję, że producent wznowi wsparcie bo system bajka. Autorka niech zwróci uwagę na takie życzy jak pisała liczba rdzeni to nie wszystko kobiecie polecil bym iPhone ale to tylko moje fanaberie i wyższa cena ;)

Tylko nie iphone, IOS jest zamkniętym systemem z brakiem możliwości jakiejkolwiek personalizacji. Jeszcze pamiętam te irytujące przesyłanie danych z PC na TEL i na odwrót...

Dodano po 23 [minuty]:

Co do tematu - po przeglądaniu kilkunastu recenzji przypadł mi jedynie Samsung Galaxy A5 2016.

Jakieś sugestie? :)
  • Poziom 32  
    Patrycjax napisał:

Co do tematu - po przeglądaniu kilkunastu recenzji przypadł mi jedynie Samsung Galaxy A5 2016.

Jest dobry ale wg mnie za drogi. Lepszym wyborem byłby Honor 8. Ewentualnie możesz też zobaczyć Huaweu'a Nova - być może dostaniesz go za mniejsze pieniądze niż Samsunga. Obydwa te telefony mają chyba opcje ustawienia blokady na aplikacje za pomocą czytnika linii papilarnych (nie wiem czy A5 2017 ma taką opcję).
  • Admin grupy GSM
    Patrycjax napisał:

Bardzo dobry telefon który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, jakość wykonania nie odbiega od flagowców S6 czy S7 a jest sporo tańszy. Bateria trzyma rewelacyjnie jak na smartfona, aparat robi bardzo ładne zdjęcia a system działa bardzo płynnie. Obecnie można go upolować poniżej 1000zł.
  • Poziom 5  
    cxzcxz123 napisał:
    Patrycjax napisał:

Jest dobry ale wg mnie za drogi. Lepszym wyborem byłby Honor 8. Ewentualnie możesz też zobaczyć Huaweu'a Nova - być może dostaniesz go za mniejsze pieniądze niż Samsunga. Obydwa te telefony mają chyba opcje ustawienia blokady na aplikacje za pomocą czytnika linii papilarnych (nie wiem czy A5 2017 ma taką opcję).

Moim zdaniem nie jest drogi jak na specyfikacje i wszystkie możliwości jakie posiada.
    Co do Honora, widzę że jego ceny sięgają do 1700zł, a Ty się czepiasz Szamsunga, że jest za drogi? :D

tino2003 napisał:
    Patrycjax napisał:

Bardzo dobry telefon który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, jakość wykonania nie odbiega od flagowców S6 czy S7 a jest sporo tańszy. Bateria trzyma rewelacyjnie jak na smartfona, aparat robi bardzo ładne zdjęcia a system działa bardzo płynnie. Obecnie można go upolować poniżej 1000zł.

Też tak uważam :)

Zastanawia mnie, czy warto płacić 200zł więcej i kupić od autoryzowanego sprzedawcy, czy po prostu kupić tego za 1k?
  • Poziom 32  
    Zobacz jeszcze na modele HTC 620 i 820 :D Powinnaś być zadowolona .