Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens KA60NA40/10 - sygnał włączenia wyświetlacz zgasł i zaczęła cicho buczeć

23 Kwi 2017 23:05 573 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Potrzebuje pomocy, podpowiedzi w zdiagnozowaniu wyłączającej się lodówki Siemens KA60NA40/10. Lodówka 2 tygodnie temu co pewien czas dawała sygnał taki jak przy podłączaniu jej do zasilania. Tak jakby zasilanie na ułamek sekundy zanikało. Po paru dniach pogorszyło się i lodówka ponowie dała sygnał włączenia się i stanęła, tzn. wyświetlacz zgasł, i zaczęła cicho buczeć.

Wezwany serwis stwierdził uszkodzenie modułu płyty. Tak więc wymieniliśmy w/w moduł na nowy i to o dziwo to samo, nadal nie działa. Tak więc włożyliśmy starą płytę (w piątek) i w poniedziałek miał przyjechać ktoś mądrzejszy z serwisu aby się tym zająć. W poniedziałek o dziwo włączyliśmy nie działającą lodówkę do prądu i zaczęła działać. Dała sygnał włączenia, ale się nie wyłączyła. Serwis rozłożył ręce i powiedział, że to musi być wina mojej instalacji elektrycznej i żeby elektryk i energetyka to sprawdziła bo oni nie widza problemu, lodówka sprawna.

I tak sobie lodówka działała przez parę dni, aż 2 dni temu znowu dała o sobie znać, tzn. usłyszałem sygnał włączenia się lodówki, tu muszę zaznaczyć, że na wyświetlaczu w tym momencie nie gasło nic, wszystko działało. Tak więc aby obalić teorie serwisu, że to wina prądu podłączyłem lodówkę bezpośrednio do agregatu i czekałem na efekt.

Niestety moje obawy się sprawdziły lodówka znowu wariowała, co jakiś czas 1h, 30min dawała sygnał dźwiękowy, taki sam jak przy włączaniu jej do prądu. Po pewnym czasie lodówka stanęła. Teraz zachowuje się tak, że po włączeniu jej do prądu słychać sygnał włączenia i po 10-15sec wyłącza się i słychać ciche buczenie.
    Dziwna sprawa nie wiem, czy znowu gdybym nie włączał jej przez 3dni do prądu to zaczęłaby działać przez pare dni. Mam już jej dosyć, jutro znowu będę dzwonił do serwisu, ale nie wiem czy oni będą wstanie coś znaleźć.

Ostatnio powiedzieli, że wszystko co mogli odłączyć to odłączyli, a lodówka cały czas tak samo włączała się tylko na 10-15sec. Tak jak pisałem powyżej myśleli, że to płyta główna. Później, że to wina instalacji elektrycznej, ale teraz po podłączeniu jej do agregatu, teoria ta został obalona. Proszę o podsunięcie pomysłów, co można jeszcze sprawdzić u niej aby znaleźć problem?

PS.
    Pomóżcie bo żona mi nie daje spokoju, wiecie jak to jest w domu bez lodówki, masakra :(

Pozdrawiam,
    Tomek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Jeżeli wykluczyłeś szkodzenie modułu płyty, to co jeszcze leży na torze zasilania lodówki?
    Zlokalizuj dokładne miejsce "buczenia".
  • Poziom 2  
    Rozumiem, że masz na myśli instalacje (kable) wewnątrz lodówki, jako zaniki napięcia w mojej instalacji nie występują, jak i również lodówka podłączona do agregatu zachowuje się tak samo.