Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena w passacie B5

26 Lip 2005 14:58 3174 3
  • Poziom 10  
    Witam

Jaka jest antena w Passacie B5 kombi - aktywna?? (na dachu - fabryczna)
    Sytuacja jest taka, ze radio (Blaupunkt Dresden RCR 128) poza miastem słabo odbiera, a wrecz rewelacyjnie gubi sygnał
    Doczytałem sie na forum, że najprawdopodobniej nie mam podłaczonego zasialania tej anteny (jesli jest aktywna). Z wiazki fabrycznych przewodów wychodza jeszcze jakies przewody (2 albo 3) które nie sa nigdzie podpiete.
    Wnioskuje ze jesli w ogole to ktorys z nich powinienem podpiac do zasilania radia (kostka ISO - wiec chyba na otworek o numerze 7)
    Jak sprawdzić ktory z nich powinien byc tym antenowym? Czy sprawdzajac (podpinajac) te niewykorzystane kable moge cos uszkodzic??

Pozdrawiam
    Osiah
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Kabelków (dodatkowych) możesz nie szukać....
    Zasilanie anteny idzie "gorącym", czyli tym samym co sygnał....
    Tu masz cos na ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic167360.html
    musisz zastosować separator antenowy....
    I Twoje problemy znikną....

Jest jeszcze taka ewentualnośc, że masz uszkodzona antenę... bo i takie przypadki kilka razy miałem na warsztacie.... zazwyczaj zalane wodą...pod wpływem wygiętego dachu... w razie czego takie antenki...mam

pozdrawiam
    commor
  • Poziom 10  
    Dzieki

Zaczne wiec od tego separatora, link który mi podałes juz wczesniej czytałem, ale łudziłem sie ze ktorys z tych nie podpietych przewodów bedzie zasilaniem. Rozumiem ze z separatora ten przewód musze podpiac pod zasilanie ktore idzie z akumulatora, czyli z wiazki? (może głupie pytanie, ale jestem wyłącznie typowym użytkownikiem)

Dzieki
    Pozdrawiam
    Osiah
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W radiu na złączce jest styk opisany jako ANT AUT. lub symbolem takim podobnym do "Y". to jest zasilanie dla anteny dobre bo jest wyłączane z radiem. Antena nie bierze duzo ale zawsze coś i po podłączeniu do stałego plusa troszkę będzie podbierać prąd z akumulatora.

SławeK