Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupię kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem

Major88PL 24 Apr 2017 12:50 1368 1
 • #1
  Major88PL
  Level 2  
  Witam serdecznie!
  Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Muszę zakupić kuchnię gazowo- elektryczną w tym tygodniu. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to około 1500 zł, +/- 500 zł.
  Zależy mi przede wszystkim na jakości, bezawaryjności i żeby super grzała (równo, itp.). Chciałbym również, aby prowadnice były teleskopowe, termoobieg, funkcja do pieczenia pizzy (jeśli coś daje), łatwość czyszczenia.

  Przeglądając forum odniosłem wrażenie, że najbardziej polecaną marką jest electrolux produkowany w Niemczech i aeg. W którymś temacie znalazłem poradę, aby dowiedzieć się który model jest niemiecki sprawdzić numer PNC urządzenia i te z kodem o początku 944 są niemieckie, a te z początkiem 949 włoskie. Niestety każda kuchenka, którą znalazłem ma początek 943. Gdzie one są produkowane?

  Wstępnie znalazłem taki model AEG:
  http://www.euro.com.pl/kuchnie/aeg-47395gm-mn.bhtml
  oraz takiego electroluxa:
  http://www.euro.com.pl/kuchnie/electrolux-ekk64580ox.bhtml

  Electrolux ma prowadnice teleskopowe, panele katalityczne, natomiast nie wiem gdzie jest produkowany. AEG mi pasuje, ale niestety nie ma prowadnic teleskopowych.
  Moglibyście mi doradzić, zaproponować jakiś inny model. Chciałbym kupic super kuchnię i nie wtopić pieniędzy.

  Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.
 • #2
  Przemeek1988
  Level 22  
  Cześć,
  numer PCN 944 i PCN 949 jest zarezerwowany dla piekarników pod zabudowę marki Electrolux. W Przypadku kuchenek wolnostojących nie mam niestety informacji co do krajów produkcji, prawdopodobnie są produkowane w Polsce (jak nie wszystkie to część - w Świdnicy Electrolux ma fabrykę kuchenek).

  Pozdrawiam.