Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka ręczna iskrzy i działa jednak bardzo osłabiona

yesst 25 Kwi 2017 00:15 843 5
  • #1 25 Kwi 2017 00:15
    yesst
    Poziom 6  

Dzień dobry
    Proszę mi wybaczyć za wszelką nie wiedzę i chaotyczność ale majsterkuje z zwykłej ciekawości i chciałbym posłuchać co mają w tej sprawie do powiedzenia specjaliści tacy jak Wy ...
    Na forach panuje duży bałagan i ciężko wywnioskować o co komu chodzi dlatego zapraszam do komentarzy ...
    Moja wiertarka ręczna z dnia na dzień przestała działać.Generalnie działa tylko bardzo iskrzy się (bardziej niż normalnie),śmierdzi z niej trochę i jest osłabiona
    myślę,że w kwestii usterek można już zniwelować problem z przewodem i wyłącznikiem lub szczotkami które muszą być dobre skoro podają napięcie dalej.Sądzę ,że łożyska też nie są problemem ..Myślę, że problem tkwi w stojanie i wirniku (tzw,komutator)
    sprawdzałem przejście między łożyskami i pokazywało mi 122.4 om
    sprawdzałem też (o ile dobrze podchodzę do tematu ) napięcie na komutatorze ,wirniku przykładając sondy do rowków na komutatorze (których jest 24) ,przykładałem je po kolei bądż co drugi i napięcie wskazywało kolejno cyklicznie 1,8 lub no 0,9 om i tak ciągle..
    Domyślam się ,że coś zrobiłem i robię nie tak i że te pomiary to granda zwykła dlatego proszę o jakieś instrukcje.
    zastanawiam sie jak dokładnie przeprowadzić pomiary na stojanie ....
    za wszelką pomoc serdecznie dziękuje i zapraszam do komentowania ...

Dodano po 7 [minuty]:

ps, jeśli możecie drodzy moi podpowiedzieć w jak sposób przezwoić taki stojan byłbym wdzięczny ;)

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2017 00:29
    tonsileg
    Poziom 14  

Iskrzenie i słabość silnika to przeważnie właśnie oznaka zużytych szczotek, zatem to je sprawdź w pierwszej kolejności, a koszt wymiany w większości urządzeń to ok10-20zł

0
  • Pomocny post
    #3 25 Kwi 2017 00:50
    WędkarzStoLica
    Poziom 30  

tonsileg napisał:
    Iskrzenie i słabość silnika to przeważnie właśnie oznaka zużytych szczotek
    A dym to pewnie z papierosa leciał?
    Dym i słabość oznacza zawsze agonie.
    Co to za wiertarka? Bany powinny lecieć za brak podstawowych danych.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2017 00:54
    zdzislaw58
    Poziom 11  

Iskrzenie na szczotkach masz uszkodzony wirnik

0
  • #5 25 Kwi 2017 07:27
    yesst
    Poziom 6  

Witam, spokojnie i przepraszam ..
    Wiertarka to jest jakiejś mało znanej marki Kinzo SN NO 25C070
    Domyślam się,że może za tym stać wirnik jednak nie mam pojęcia w jaki sposob zbadać czyli wykonać pomiary na nim w celu f upewnienia się ,że to wirnik..
    Być może jest tu powodem zwarcie miedzy uzwojeniowe albo styki wirnika .
    Prosiłbym jednak o wskazówki jak zbadać ten element mojej wiertarki ..
    ps,Owszem z wiertarki śmierdzi jednak nie tak bardzo ,głownie to iskrzy i straciła na moce ....

Dziękuje pozdrawiam i zapraszam do komentowania przyjaciele

0
  • Pomocny post
    #6 25 Kwi 2017 07:35
    retrofood
    Moderator

yesst napisał:

Domyślam się,że może za tym stać wirnik jednak nie mam pojęcia w jaki sposob zbadać czyli wykonać pomiary na nim w celu f upewnienia się ,że to wirnik..

Setki tematów o tym problemie w necie, dziesiątki na elektrodzie. Wirnik sprawdzamy na magneśnicy. https://www.youtube.com/watch?v=ZHO6qfSv7Ds

Temat zamykam.

0