Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - wyszukiwanie - Wyszukiwanie pionowa i kopiowanie dwóch wierszy

25 Kwi 2017 01:01 624 5
  • Poziom 6  
    Witam,

Panowie i panie potrzebuje pomocy przy Excelu a mianowicie chodzi o wyszukiwanie pionowe po dacie i kopiowanie danych na raport. Problem w tym że zależy mi aby kopiowane zostały 3 wiersze, czy jest taka możliwość ?

Poniżej screen o co dokładnie mi chodzi :)
  • Poziom 28  
    LobuzFx napisał:
    ... chodzi o wyszukiwanie pionowe po dacie i kopiowanie danych na raport. Problem w tym że zależy mi aby kopiowane zostały 3 wiersze

:)
    Tak na chybcika, bo już późno, w komórce I6 trzeba wpisać:

=WYSZUKAJ.POZIOMO(WYSZUKAJ.PIONOWO($P$1;$A$1:$F$92;NR.KOLUMNY(B1);0);$A$3:$F$92;WIERSZ(B1);0)
    Excel - wyszukiwanie - Wyszukiwanie pionowa i kopiowanie dwóch wierszyformu.jpg Download (59.77 kB)

Zeszyt3_3 ...iersze.zip Download (193.68 kB)

Czy o to chodziło ?
  • Poziom 33  
    LobuzFx napisał:
    wyszukiwanie pionowe po dacie i kopiowanie danych na raport

Witam!

Zakładając, że obie tabele są na jednym arkuszu (jak w screenie :D ) proponował bym w obszarze wklejania wprowadzić jedną formułę tablicową:
    {=JEŻELI(A3=P1;B3:F5;"")} :idea:

W zależności od faktycznych warunków można ją ewentualnie skojarzyć z wyszukiwaniem pionowym dat.
  • Poziom 28  
    LobuzFx napisał:
    No, no jesteśmy na dobrej drodze :) . Wszystko ładnie, z tym że po zmianie daty powinny być kopiowane następne wiersze. W załączniku przykład

To proponuję wpierw określić, co się chce osiągnąć całościowo, a nie stopniować sobie na zasadzie 'jak już mam to, to może i coś innego też ... ' :D

Do tej pory była mowa tylko o kopiowaniu 3 wierszy, nawet na obrazku ładnie to zostało oznaczone ... :D ... teraz doszło jeszcze bliżej nieokreślone kopiowanie ... ale gdzie ... w miejsce dotychczasowych wyników, czy też pod nimi ... czy też w innym miejscu arkusza (?) ... brak sprecyzowania o co chodzi całościowo.
    Niech kolega forumowicz zbierze wszystkie swoje 'wymagania' do kupy i zapoda o co mu chodzi ... całościowo :D ...

Dodano po 52 [minuty]:

No dobrze ... :D ... uprzedzając fakty i jako że zjadłem przednocny podwieczorek ... niech kolega sobie wpisze w 'I6':

WYSZUKAJ.POZIOMO(WYSZUKAJ.PIONOWO($P$1;$A$1:$F$92;NR.KOLUMNY(B1);0);ADR.POŚR("$A$" & PODAJ.POZYCJĘ($P$1;$A:$A;0) & ":$F$92");WIERSZ(B1);0)
    Zeszyt3_3 ...ersze2.zip Download (257.19 kB)
    :D