Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby hamulec scania 4 ściąga przy hamwaniu

ares124 25 Kwi 2017 09:58 864 3
  • #1 25 Kwi 2017 09:58
    ares124
    Poziom 2  

witam
    mam problem z hamulcem w scania 124 rok 99, od początku słabo hamuje a teraz ściąga ja na prawo przy hamowaniu dlatego że lewa cała strona słabiej hamuje, co może być przyczyną czy to jakiś zawór czy regulacja siły hamowania? co zrobić? prosze o podpowiedź jeśli ktoś miał taki problem.

0 3
  • #2 25 Kwi 2017 10:31
    Cobrat
    Poziom 21  

Nie napisałeś nic, czy bębny, czy tarcze. Najpierw posprawdzaj poprawność działania układu pod kątem mechanicznym. Później poprawność działania siłowników (może sprężyna wewnątrz jest uszkodzona i trzpień nie cofa się do końca), następnie kwestia modulatorów, ale trzeba by się wpinać zegarami i sprawdzać ciśnienia...
    I oczywiście przydałoby się sprawdzić, czy nie ma błędów na komputerze, może jest zapamiętany od któregoś z modulatorów i już byś miał podpowiedź. Poniżej pliczek, może Ci się przyda:

0
  • #3 25 Kwi 2017 12:44
    ares124
    Poziom 2  

no racja ale komputer nic nie zarejestrował bębny okładziny są ok nawet zamieniłem siłowniki z prawej na lewą stronę na przedniej osi bo to ona była słaba na stacji diagnostycznej. pozostaje mi wiec podpiąć zegary
    dziękuję za odpowiedź

0
  • #4 25 Kwi 2017 21:44
    darfur5
    Poziom 30  

Może być wina modulatora , który może być sprawny elektrycznie i nie wykazywać żadnego błędu ABS ale nie koniecznie mechanicznie (pneumatyka) . Sprawdz jeszcze przewody od modulatora do siłownika , mogły się rozwarstwić lub są skręcone.

0