Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Robot Elektrolux EKM 4200 - myć ręcznie, czy w zmywarce?

25 Apr 2017 10:00 1089 1
 • Level 27  
  Witam,
  - czy to możliwe, że podstawowych części nietaniego (ca 1600 zł) robota kuchennego (planetarnego) Elektrolux EKM 4200 - wersja z dwoma misami, maszynką do mielenia mięsa i szatkownicą nie można myć w zmywarce?
  Po rozpakowaniu zdziwienie, - w instrukcji zalecenie, by te najważniejsze elementy, tzn. mieszadła myć wyłącznie ręcznie. OK, ale na pozostałym osprzęcie ani śladu jakiegoś pikotogramu i ani słowa o tym w instrukcji. Elektrolux Polska poprzez formularz z strony internetowej odpowiada, że myć należy wyłącznie ręcznie. Nawet te nieszczęsne misy! Nie do wiary, że jakaś firma w drugiej dekadzie 21 wieku produkuje sprzęt kuchenny niemożliwy do mycia w zmywarce (?!) Ponieważ nie wierzę otrzymanej odpowiedzi - najtańsze chińskie miski i sztućce nadają się do zmywarki - dlatego pytam tu na forum: używa ktoś tego samego robota i może ma jakieś doświadczenie w jego myciu? Zapytałabym bezpośrednio u producenta, ale nie znajduję żadnego namiaru na tą miemałą przecież firmę - może ktoś pomoże?
  Robot Elektrolux EKM 4200 - myć ręcznie, czy w zmywarce?
  Z góry dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam
 • Level 28  
  Jest tam chociaż gram aluminium w miskach tych? Nity jakieś? Bo tej "mięsowej"maszynki nie radzę do zmywarki. Jeżeli mieszadła są aluminiowe, do tego powlekane/malowane to każde uszkodzenie powłoki spowoduje kontakt alu i środków chemicznych z tabletki. W zmywarce rzeczy czasem trochę się tłuką/stukają, więc może chodzi o samą możliwość uszkodzenia.
  Tak na rozum.