Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X550J - Znikający pasek start i zielony ekran.

Radek0303 25 Kwi 2017 13:14 453 3
  • #1 25 Kwi 2017 13:14
    Radek0303
    Poziom 2  

Witam, to mój pierwszy post/temat, więc z góry przepraszam, jeżeli umieściłem go w złym miejscu. Mam od dłuższego czasu problem w moim laptopie (ASUS X550J, Windows 8.1 64bity, 12Gb RAM, NVIDIA 950M, INTEL Core i7-4720HQ), mianowicie w trakcie korzystania z laptopa znika mi pasek start i cały ekran zmienia na jakieś 3 sekundy kolor na taki jak domyślnie sobie wybrałem w menu startowym windowsa (ciemny zielony). Nie zauważyłem żeby ten problem pojawiał się w jakimś konkretnym momencie korzystania (większe lub mniejsze obciążenie). Szukałem rozwiązania tego problemu wielokrotnie jednak nie spotkałem się z takim problemem, nie mam pojęcia czy problem tkwi w explorerze czy winowajcą jest zintegrowana karta graficzna, a może jeszcze coś innego. Zależy mi na zwalczeniu tego problemu. Co może być ważne i wskazuje na kartę graficzną, to fakt, że po takim "zielonym ekranie" z przybornika w pasku start znika panel sterowania NVidii, z góry uprzedzam pytania - sterowniki regularnie aktualizowane.
    Drugim problemem jest brak miniatur plików graficznych, nie wszystkich rozszerzeń i co ciekawe niektóre pliki w formacie .jpg są wyświetlane jako miniatury a niektóre jako ikony, ale tym problemem może uda się zająć później. Bardzo proszę o pomoc.

0 3
  • #2 25 Kwi 2017 13:54
    tonsileg
    Poziom 14  

Przeskanuj ADW cleanerem system.
    Poza tym sprawdź jaką kartę masz ustawioną jako domyślna zarówno w biosie jak i panelu graficznym.
    Takie objawy mogą wskazywać na wykładanie się exploratora windows i niekoniecznie muszą być związane z samą grafiką.

0