Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra KLAUDIA RMS 801 - paski napędowe

25 Kwi 2017 18:45 660 6
  • Poziom 4  
    Witam !
    Mam do wymiany paski napędowe w KLAUDI 801.
    Wymieniłem 2 paski , jeden główny na dużym kole zamachowym(z tyłu),drugi od wewnątrz wkładu kasety na lewym kole dowijania i został mi trzeci,ponieważ przewija w jedną stronę na tym zmienionym pasku,natomiast przy przewijaniu na COFANIU,po dwóch sekundach kaseta staje. Pewnie tez tam jest jakiś pasek,ale GDZIE ?
    Kupiłem w komplecie TRZY paski do tego modelu-dwa wymienione,a TEN TRZECI ?
    Może ktoś z Państwa miał z tym doczynienia i podpowie....
    Z góer dziękuję za zainteresowanie moim postem !
  • Poziom 43  
    A jak jest napędzany licznik?
  • Poziom 4  
    Ten jest wymieniony ,połączony z kółkiem nawijania taśmy.Drugi tak jak pisałem od tyłu - główny,a pytam o trzeci ?
    Przypominam KLAUDIA 801 ( nie Klaudia 801 "2")
  • Poziom 43  
    Przyznam się, ze mimo, ze wiele radioodbiorników miałem na warsztacie, to po prostu nie pamiętam jak tam idą paski (dawno to było). Jak został Ci jakiś pasek to sprawdź które bieżnie kół pasowych są bez pasków... Potem już tylko logika i myślenie - jak powinien być założony, żeby działało.
    Kiedyś dostałem stareńki magnetofon (AIVA) kasetowy, w którym "zdolny mechanior" zabrał się do wymiany pasków - zdjął stare, żeby mieć na wzór, jak mówił, i zapomniał jak były założone. Kilkanaście minut nad mechaniką i tyle - mechanika mimo, ze wydaje się skomplikowana daje się zrozumieć... :)
  • Poziom 4  
    Zapytam może inaczej :
    ILE JEST PASKÓW NAPĘDOWYCH w KLAUDI 801 ( niw w Klaudi 801 "2" ) ?
    2-czy 3 sztuki ?
    Jeśli 3 sztuki,to gdzie idzie TRZECI pasek ????
    Pierwszy Główny wymieniłem
    Drugi na kółku nawijania idący na licznik także wymieniony.
    Jednak po wciśnięciu przewijania wstecz-zatrzymuje się rolka....
  • Poziom 43  
    No przecież pisałem? Przyjrzyj się mechanice - jak nie zauważysz rowka na pasek bez paska na nim to chyba logiczne gdzie miał być? Poza tym można dojść po samym działaniu (w tym wypadku NIE działaniu) mechaniki co się nie kręci, a powinno.
  • Poziom 4  
    Dzięki za pomoc.